„Die Deutsche Stimme aus Ratibor” ma 10 lat

29 kwietnia w hali sportowej przy ul. Łąkowej odbędzie się uroczystość 10 – ego jubileuszu programu „Die Deutsche Stimme aus Ratibor”.


Niemieckojęzyczna redakcja radiowa powstała w 1997 roku w Raciborzu i jest projektem mniejszości niemieckiej na Śląsku oraz Instytutu Stosunków Zagranicznych „IFA”. Od początku swej działalności redakcja skupiała młodych i ambitnych ludzi, którzy chcieli pogłębiać fach dziennikarski oraz nabrać cennego doświadczenia przydatnego w przyszłym życiu zawodowym.

Początkowo redakcja realizowała audycje „Die Deutsche Stimme aus Ratibor”, czyli niemieckojęzyczny program z koncertem życzeń, wiadomościami oraz różnego rodzaju wywiadami, reportażami, czy sprawozdaniami z wszelkiego rodzaju imprez. Z racji tego, iż dziennikarzami redakcji są ludzie młodzi, postanowili zrobić coś więcej… Tak zrodził się pomysł aby stworzyć polsko – niemiecki program młodzieżowy „Mittendrin”. W tym programie każdy usłyszeć może relacje z imprez kulturalnych, wywiady, mini słuchowiska, informacje kulturalne, sondaże no i przede wszystkim muzykę…

Od godz. 14:00 wystąpią: orkiestra dęta Pist – Piszczanki z Piszcza, mażoretki z grupy „Tęcza” z Raciborza, chór dziecięcy imienia Eichendorffa z Raciborza, grupa taneczna „Tworkauer Eiche”, śląski tyjater z ekonomika, występ solowy DANY. O godzinie 18:00 wystąpi gwiazda wieczoru Uwe Weiler. Od godziny 19:00 do około godziny 23:00 odbędzie się zabawa taneczna z grupą muzyczną EX-AEQUO.  

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here