Chętnie czytają „Dzieci z Bullerbyn”

W konkursie czytelniczym dla dzieci zorganizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Raciborzu na temat lektury „Dzieci z Bullerbyn” zwycięzcą została Szkoła Podstawowa nr 15.W bieżącym roku obchodzony jest Rok Astrid Lindgren w związku ze stuleciem urodzin (1907-2002), znanej wielu pokoleniom pisarki dla dzieci. Z tej okazji MiPBP w Raciborzu zorganizowała konkurs czytelniczy dla dzieci na temat książki „Dzieci z Bullerbyn”.W konkursie miejskim udział wzięło 13 osób. Pierwsze trzy miejsca zajęły uczennice Szkoły Podstawowej nr 15. Znawcami dziejów mieszkańców Bullerbyn okazały się: Judyta Rębisz z kl. III a- trzecie miejsce, Edyta Schulz z kl. III c- drugie miejsce, Natalia Kurek z kl. III f- pierwsze miejsce.
Dziewczynki przygotowywały się pod kierunkiem swoich pań wychowawczyń. Jak twierdzi bibliotekarka SP 15, która zorganizowała eliminacje szkolne do konkursu, laureatki i ich rówieśnicy zaczytują się książkami A. Lindgren, ciągle popularnej autorki ksiażek dla dzieci. Było tylu chętnych do udziału w konkursie, że trzeba było w szkole przeprowadzić eliminacje o ostrych kryteriach -zaznacza Grażyna Mamczur.

Rok A. Lindgren biblioteka miejska uhonorowała również konkursem plastycznym poświęconym bohaterom i wydarzeniom wykreowanym przez pisarkę, która mówiła: „Chcę pisać dla takiego kręgu czytelników, którzy potrafią wyobrazić sobie cuda. Tylko dzieci potrafią, czytając, zobaczyć oczami cud”.
/BSp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here