Siatkarze podwójnie ozłoceni

Siatkarze studenci PWSZ w Raciborzu zdobyli dwa złote medale, kwalifikując się do Akademickich Mistrzostw Europy.

Najpierw zostali Mistrzami Polski w kategorii wyższych szkół zawodowych w piłce siatkowej mężczyzn, a potem dołożyli jeszcze tytuł Mistrzostw Polski wśród szkół wyższych.

- reklama -

Po powrocie z wyczerpującego turnieju finałowego zostali we wtorek przywitani przez władze uczelni i klubu. Uroczyste spotkanie połączone z rozegraniem trzech pokazowych setów z kolegami klubowymi, którzy nie są studentami PWSZ, odbyło się na hali OSiR w Raciborzu.W czasie części oficjalnej Jego Magnificencja Rektor prof. zw. dr hab. Joachim Raczek w towarzystwie Rektora Elekta dr hab. Michała Szepelawego prof. PWSZ i Prorektora ds. studenckich dr hab. Mariana Kapicy prof. PWSZ symbolicznie zawiesili medale na szyjach siatkarzy – studentów i trenera Witolda Galińskiego. Kapitan drużyny wraz z trenerem przekazali rektorowi pamiątkowy puchar, medal i dyplom zdobyty na Mistrzostwach. Podobnie uhonorowano prezesa Klubu Siatkarskiego AZS „Rafako” Racibórz, który odebrał również gratulacje za sukces kadetów naszego klubu Karola Galińskiego i Mikołaja Siedloka, którzy wraz z reprezentacją śląska w niedzielę zdobyli złote medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w piłce siatkowej kadetów. W spotkaniu uczestniczył również dr Marcin Kunicki „szef” uczelnianego AZS.  Finały XXIV Mistrzostw Polski odbyły się w dniach od 12 do 14 maja w Gliwicach. Do turnieju zakwalifikowało się 16 drużyn reprezentujących szkoły wyższe z całej Polski wyłonione w drodze wcześniejszych eliminacji i turniejów półfinałowych. Siatkarze – studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z Raciborza – wygrali rywalizację w województwie śląskim. Potem byli najlepsi w grupie B turnieju w Dąbrowie Górniczej wygrywając z Politechniką Wrocław 3:1, Akademią Ekonomiczną z Wrocławia 3:1, AWF Katowice 3:0 i Politechniką Opolską 3:1.
W turnieju finałowym raz jeszcze pokonali Politechnikę Opolską 3:1, Uniwersytet Łódzki 3:1, przegrali z WSWFiT Supraśl 2:3, by potem pokonać Uniwersytet Szczeciński 3:1 i w finale Uniwersytet Rzeszowski 3:2, w którego drużynie wystąpili Karol Węgliński i Jakub Dejewski do niedawna jeszcze zawodnicy KS AZS „Rafako” Racibórz. Macz finałowy był bardzo emocjonujący po dwóch łatwo wygranych setach 25:20 i 25:14 raciborscy studenci przegrali dwa kolejne 22:25 i 23:25. Tie – break okazał się szczęśliwy dla PWSZ Racibórz i skończył się wynikiem 17:15.Najlepszym środkowym mistrzostw został wybrany Bartosz Buniak siatkarz PWSZ Racibórz.
Studenci PWSZ na co dzień grający w drużynie KS AZS „Rafako” Racibórz występującej w II Lidze zostali wzmocnieni przez Janusza Prudla (Radlin). Wraz z nim zagrali: kapitan Mariusz Jajus, Artur Baca, Tomasz Kułaga, Miłosz Zniszczoł, Adrian Debel, Bartosz Buniak, Radosław Łyczko, Piotr Gonsior i Witold Słanina – libero.
Serdecznie gratulujemy !!!

Piela


Zobacz fotorelację

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here