Racibórz galeriami stać będzie

0

Rusza budowa Galerii „Młyńskiej” oraz „Zborowej”. „Srebrną” inwestor już kończy.

Rusza budowa Galerii „Młyńskiej” w Raciborzu. Obiekt zlokalizowany będzie przy skrzyżowaniu ul. Młyńskiej i Mickiewicza. W tej trzypiętrowej galeria, o powierzchni 5 tys.m2 powstanie około 30 sklepów i punktów usługowych. Komercjalizacją zajmuje się firma Lambert Smith Hampton, do tej pory wynajęto ponad połowę powierzchni. Raciborzanie odwiedzający Młyńską będą mogli zrobić zakupy m.in. w House, Reporter, Rapper, Diverse, OTL, CCC, Sunset Suits, Pabia i Monnari. Swój sklep otworzy również drogeria Natura.

Irlandzki inwestor Caelum Development dysponuje już pozwoleniem budowlanym, ogłoszony został także przetarg na generalnego wykonawcę. Rozpoczęcie prac budowlanych przewidziane jest na lipiec bieżącego roku, a otwarcie galerii na marzec 2008 roku. CD działa na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce, Niemczech, Rumunii oraz na Węgrzech. Jest właścicielem m.in. kompleksu hotelowo-biurowo-usługowego Wratislavia Center we Wrocławiu, budynku biurowo-usługowego Wilcza House w Warszawie. Najnowszą inwestycją jest budowa galerii handlowej w Bukareszcie o powierzchni wynajmu ponad 95 tys.m2, będąca największym tego typu obiektem na rynku rumuńskim.

To nie jedyna w Raciborzu galeria z markowymi sklepami. Od niedawna raciborzanie robią już zakupy w Rossmanie, który otworzył się na parterze galerii na rogu ul. Mickiewicza i Podwala, tuż przy Kauflandzie. Z kolei na piętrze budynku znaleźć się ma nowoczesny optyk, a nad nim kancelaria prawnicza.

Przy ul. Opawskiej ukończono już budowę Galerii „Srebrnej”. Inwestor, firma Art-Hen nie chce na razie zdradzać marek jakie się w budynku otworzą. Póki co wiadomo, że udało się wynająć 50 proc. powierzchni. Jak zapowiada firma, za ok. dwa tygodnie będzie znany już termin otwarcia galerii.Z kolei na rogu ul. Mickiewicza i Zborowej buduje się Galeria „Zborowa”. Budynek ma mieć trzy kondygnacje o łącznej powierzchni 1,5 tys.m2. Inwestor Wojciech Ziajka na parterze przewiduje lokale dla banków i instytucji finansowych, pierwsze i drugie piętro zajmą biura firm. Galeria z trzech stron będzie przeszklona, będzie przylegać do budynku starej winiarni. – Ostatecznie zrezygnowaliśmy z budową parkingu przed budynkiem, na rzecz zieleni – będą ławki, latarenki, może fontanna. A samochód jest gdzie postawić w tym rejonie – tłumaczy Ziajka.Także przy ul. Mickiewicza, w sąsiedztwie „Młyńskiej” powstaje budynek usługowo-handlowy. Właścicielem jest inwestor z Raciborza.

/SaM/

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here