„Pierwsze koty za płoty”

Dość dobrze w sparingu z Polonią Marklowice zaprezentowała się drużyna RTP „Unii” Racibórz. Szczególnie w pierwszej połowie spotkania gospodarze pokazali, że stać ich na grę w gronie czwartoligowców.

Na przygotowywanym do sezonu stadionie przy ul. Srebrnej w Raciborzu w środę 18 lipca raciborska "Unia" po zupełnie przyzwoitej grze uległa drużynie Polonii Marklowice 2:3 (2:2). Dwie bramki dla "Unii" Racibórz zdobył Mariusz Frydryk, a dla drużyny gości trafiali Zieliński, Pawelec i Błędowski.W środowym sparingu szeroką "młodą" kadrę "Unii" trener Adam Bedryj podzielił  na dwie jedenastki w I połowie zagrali: w bramce Leszek Zając i dalej Mirosław Pniewski, Adam Mużelak, Edward Kowalczyk, Damian Tomasiak, Arkadiusz Janeta, Patryk Podstawka, Szymon Cichecki, Tomasz Wardęga, Artur Paczko i Mariusz Frydryk. Grająca bez specjalnych założeń taktycznych ustawiona klasycznie 4 – 4 – 2 drużyna gospodarzy dobrze grała szczególnie w środkowej strefie boiska. Zawodnicy skutecznie rozgrywali swoje akcje ofensywne, z których dwie wykorzystał napastnik Mariusz Frydryk i "Unia" prowadziła już dwa do zera. Po raz pierwszy w barwach "Unii" wystąpili Arkadiusz Janeta i Szymon Cichecki (skrajny i środkowy pomocnik) i pozostawili po sobie dobre wrażenie. Na wysokim poziomie zagrał Patryk Podstawka, bardzo skutecznie wypadł Mariusz Frydryk.  


Pierwsza bramka dla gości wpadła po niezdecydowanych interwencjach obrońców i niestety złym odbiciu się piłki od murawy, co zmyliło bramkarza Unii. Wyrównanie padło po indywidualnej akcji Marka Powiecko, który przy asyście raciborskich zawodników przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, dogrywając "na czysto" do Pawelca. Zrobiło się dwa dwa i koniec pierwszej części meczu.Po przerwie zagrały zmienione znacznie jedenastki co w przypadku "Unii" niestety zauważalnie obniżyło jakość gry. Więcej było kopania niż grania, ale biorąc pod uwagę zaległości treningowe zawodników, od których w głównej mierze miała zależeć jakość gry można się pokusić o stwierdzenie, że nie było najgorzej.
Kolejne dni treningu i mecze sparingowe powinne pokazać kogo naprawdę będzie stać na dobrą grę na czwartoligowym poziomie.


Skład "Unii" w drugiej części spotkania : bramkarz Szymon Kubów i dalej Artur Potaczek, Jacek Selera, Jarosław Rachwalski, Grzegorz Gawron, Łukasz Pytlik, Leszek Nieckarz, Artur Schmidt, Łukasz Zapotoczny, Kamil Szałkowski i Sebastian Kapinos.


Kolejne dwa mecze sparingowe Unia rozegra "na wyjazdach" 22 lipca w Dzierżysławiu, i 26 lipca w Pszowie. W Raciborzu na Srebrnej będzie można popatrzeć na grę raciborzan 28 lipca o godz. 11.00 w meczu z Carbo Gliwice.
W opinii kierownika drużyny Stanisława Kowalczyka po tym meczu będzie można powiedzieć coś więcej o poziomie przygotowania zespołu do sezonu./Piela/


- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here