Zapraszamy na Memoriał

Dwa dni, 25 i 26 sierpnia, jak co roku, będzie obfitować w nie lada wydarzenia. Raciborzanom, którym doskonale Memoriał jest znany, będą mieli w czym wybierać.

Organizując ten Memoriał, pragniemy oddać cześć poległym strażakom, wyrazić szacunek ich rodzinom oraz wszystkim tym, którzy dla dobra swojego narodu oddają to, co najcenniejsze – swoje życie – mówi Stanisław Borowik, dyrektor imprezy. Dodaje, że celem Memoriału jest także popularyzacja zapasów na terenie całego województwa i kraju.I to będzie prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników tego sportu. Już po raz drugi w Mistrzostwach w zapasach plażowych zmierzą się zapaśnicy z całej Polski. Turniej rozpocznie się 25 sierpnia w samo południe na OSiRze przy ul. Zamkowej. Zmagania potrwają kilka godzin. Finał i wręczenie nagród nastąpi o godz. 16.00 na Pl. Długosza.Także drugiego dnia pasjonaci zapasów powinni czuć się zaspokojeni. O godz. 15.00 na Pl. Długosza rozegra się bowiem mecz zapaśniczy, w którym zmierzą się sportowcy raciborskiego klubu MKZ Unia z niemieckim TSV Dewangen.Organizatorzy turnieju:
Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność przy KP PSP w Raciborzu, MKZ Unia Racibórz
47-400 Racibórz, ul. Reymonta 8, Polska. Tel. +48-32/415-21-07, fax +48-32/414 04 74, +48-32/415 44 44.
Szczegóły dostępne na stronie internetowej Memoriału.Zapasy nie będą jedyną dyscypliną, która zakróluje tego weekendu w Raciborzu. Memoriał to także turniej piłkarzy 5 osobowych o puchar Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu. Turniej w oryginalnej formie, bo na specjalnie zbudowanym boisku, które stanie na raciborskim rynku, o długości 10 metrów, szerokości 6 metrów, wysokość band wynosi metr.

Bramkarz, obrońcy i napastnicy ustawią się podobnie jak w popularnej grze – piłkarzykach. Będą poruszać się na specjalnie skonstruowanych rurach. Turniej rozpocznie się już 25 sierpnia o godz. 12.00 – wtedy odbędą się eliminacje i mecze ćwierćfinałowe (dwie rozgrywki po pięć minut), zaś drugiego dnia, 26 sierpnia od godz. 13.30 piłkarze będą konkurować w półfinałach i finale (mecze po 10 minut). A będzie o co walczyć. Organizatorzy poza pucharami dla zwycięzców przewidzieli także nagrody pieniężne.Udział w turnieju należy zgłaszać:
e-mail: [email protected],
fax – 032/4154444 z dopiskiem („Memoriał”),
tel. – 032/4152107.
Zgłoszenia organizatorzy będą także przyjmować pierwszego dnia turnieju 25 sierpnia na raciborskim rynku od godz. 10.00 do 11.00.
Wszelkich informacji udziela Stanisław Borowik tel.kom. 0697 050 857.Organizatorzy turnieju:
KZ NSZZ „Solidarność” Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu i MKZ „Unia” Racibórz.Szczegóły dostępne na stronie internetowej Memoriału.Jesteśmy przekonani, że turniej w Raciborzu dostarczy wielu wspaniałych sportowych emocji zarówno zawodnikom, jak i kibicom – kończy Stanisław Borowik.


/SaM/


- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here