Akademia Spotkań Kreatywnych

Grupa Salto Mortale poszukuje chętnych do wzięcia udziału w warsztatach Akademii Spotkań Kreatywnych.

Jest to grupa raciborskich licealistek aktywnie działająca w sferze kultury w Raciborzu. Grupa w swoim dorobku ma m.in. organizację tygodnia wegetariańskiego w Raciborzu. Dotychczas aktywnie uczestniczyły i nadal uczestniczą w akcjach i projektach organizowanych przez Raciborskie Stowarzyszenie Kulturalne ASK. Pod wpływem doświadczeń zdobytych w Stowarzyszeniu ASK grupa Salto Mortale postanowiła zrealizować własny pomysł. Młode licealistki napisały projekt „Akademia Spotkań Kreatywnych”, który został dofinansowany przez Fundację Pro Bono Poloniae. Projekt zostanie zrealizowany z pomocą ASK’u.

Akademia Spotkań Kreatywnych – „będą to warsztaty dla młodych naszego miasta prowadzone przez każdą z nas. W najbliższym czasie będziemy przygotowywać się do tych warsztatów pod czujnym okiem specjalistów. Tworząc ten projekt chciałyśmy, aby każdy mógł znaleźć w nim coś ciekawego, dlatego w okresie od sierpnia do września będziemy mogły zaproponować mieszkańcom naszego miasta warsztaty cyrkowe, plastyczne i teatralne.”Jako pierwsze odbędą się warsztaty plastyczne w dniach 24-27 sierpnia br. Warsztaty będą podzielone na zajęcia z grafiki, malarstwa i rysunku. Aby było ciekawiej prawdopodobnie zajęcia odbędą się w plenerze. Wszelkie potrzebne materiały będą zapewnione przez organizatorów. Warsztaty teatralne i cyrkowe odbędą się we wrześniu. Uczestnicy warsztatów cyrkowych nauczą się plucia ogniem, wywijania pojkami, chodzenia na szczudłach, żonglowania i akrobatyki. Natomiast zajęcia w ramach warsztatów teatralnych będą oparte na podstawach teatru ruchu . Uczestnicy tych warsztatów będą aktywizowani do ćwiczeń ruchowych, które są podstawą gry aktorskiej. Ćwiczenia te uzmysłowią uczestnikom jak ważna jest w teatrze świadomość własnego ciała”.Obecnie trwają przygotowania do projektu Akademia Spotkań Kreatywnych. Projekt jest jednym z elementów programu 3 Raciborskiego Festiwalu Sztuki "Ciało.Duch.Miasto”. Poszukujemy chetnych do wzięcia udziału w tych warsztatach.

Wszystkich zainteresowanych warsztatami prosimy o kontakt na adres e-mail: [email protected] lub telefonicznie na numer 501465377Magdalena Gajda
koordynator projektu

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here