Hala jak malowana

Rozstrzygnięto przetarg na wykonanie projektu rozbudowy hali sportowej OSiR-u przy ul. Łąkowej. Za ponad 87 tys. zł wykona go firma z Opola. Istniejący obiekt hali będzie rozbudowany o przeciwległą trybunę z widownią na 500 osób. Parkiet areny głównej zastąpi sztuczna powierzchnia, na oknach mają zostać zaintstalowane przeciwsłoneczne rolety zdalnie sterowane. Pojawią się też specjalne kotary, które umozliwią podzielenie obiektu na trzy równe części – niezależne od siebie powierzchnie do zajęć studentów lub sportowców w grupach.
Wyremontowane zostaną także: siłownia, sauna, część hotelowa i sanitariaty. W planie jest modernizacja nagłośnienia, oświetlenia oraz wentylacji obiektu. Zamierza się też wybudować łącznik między halą a obiektami Instytutu Kultury Fizycznej PWSZ.

Magistrat ubiega się o dofinansowanie zadania ze środków unijnych. Już do końca sierpnia ma zostać wykonany program funkcjonalno-użytkowy z planowanymi kosztami robót budowlanych, a do końca października gotowa ma być dokumentacja projektowa.

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here