Przejazd autobusem za darmo

Przez dwa dni – 16 i 22 września pasażerowie raciborskiej komunikacji miejskiej będą mogli bezpłatnie korzystać z przejazdów autobusami linii „1” i „14”.

Akcja związana jest z Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu. Koszty przejazdów zostaną pokryte przez market Auchan.

16 września rozpocznie się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Potrwa do 22 września, który to będzie Dniem Bez Samochodu.

W tych dniach w Raciborzu zorganizowana zostanie dobrowolna akcja zbiórki krwi dla dzieci, ofiar wypadków drogowych pod hasłem „Twoja krew = moje życie”. Pobór krwi przeprowadzi Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w swojej siedzibie przy ul. Sienkiewicza 3, w dniach: 20 września od godz. 8.00 do 17.00 oraz 22 września od 9.00 do 13.00. Organizatorzy akcji apelują do wszystkich dyrektorów, prezesów i kierowników firm, zakładów pracy, instytucji z terenu miasta o rozpropagowanie tej akcji wśród pracowników. Zwracają się również do dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych o zachęcenie uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w akcji.Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu oraz Europejski Dzień bez Samochodu
16-22 września


16 września
Turniej Wiedzy o bezpieczeństwie na drodze – Gimnazjum nr2, SP nr 4, SP nr 13
Konkursy plastyczne i wystawy pokonkursowe organizowane przez: Przedszkole nr 13, MDK, MiPBP, RCK, Gimnazjum Nr 2, SP nr 4
Pogadanki i prelekcje tematyczne organizowane przez straż miejską, urząd miasta, policję, MiPBP, PTTK

22 września
Pokaz ratownictwa drogowego i udzielanie pomocy przedlekarskiej – straż pożarna; rynek
Zawody sprawnościowo-ruchowe na rowerach i deskorolkach – OSiR ul Zamkowa
Bezpłatne korzystanie z obiektów sportowo – rekreacyjnych OSiR
Rajd rowerowy

/SaM/

Czytaj także 22 września dniem bez samochodu.

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here