Ekstraliga kobiet: RTP „Unia” Racibórz kontra AZS Wrocław

W 15 września w sobotę o godz.16.00 na stadionie przy ul. Srebrnej w Raciborzu rozpocznie się mecz 3 kolejki Ekstraligi Piłki Nożnej Kobiet. Miejscowa „Unia” podejmować będzie zespół mistrzyń Polski AZS Wrocław.

W poprzedniej ligowej kolejce AZS Wrocław pokonał AZS PWSZ Biała Podlaska 4:0 (2 gole Karolina Bochra, po jednym  Anna Żelazko i Ewa Żyła) a RTP „Unia” Racibórz na wyjeździe pewnie pokonała drużynę wicemistrzyń Polski Gol Częstochowa 3:0. Gole dla „Unii” zdobyły Anna Sznyrowska 2 i Patrycja Rżany. 
W meczu inaugurującym rozgrywki, co prawda, wrocławianki wygrały 8:0, ale ze względu na udział w meczu zawodniczek nie uprawnionych do gry wynik został zweryfikowany jako walkower dla Czarnych Sosnowiec. Gole w tamtym meczu zdobyły : Karolina Bochra 2 i po jednym Magdalena Mleczko, Dominika Maciaszczyk, Anna Tymińska, Anna Żelazko, Alicja Pawlak, Patrycja Pożerska.Sobotni mecz dla raciborskiej drużyny będzie dobrą okazją, aby zrewanżować się wrocławiankom za zeszłoroczną porażkę w rozgrywkach Pucharu Polski, „zainkasować” 3 pkt i utrzymać miejsce w strefie medalowej.    


/Piela/

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here