Przecinek koncertuje w Matce Bożej

Z okazji dziewiątych urodzin zespół Przecinek da koncert 16 listopada o godz. 20.00.

 – Chcemy tym koncertem podziekować Panu Bogu za te dziewięć lat opieki nad nami! – mówią członkowie zespołu.
 
Właściwie od samego początku skłąd zespolu niewiele się zmienił. W ostatnim czasie  Bartłomieja Mielnika na perkusji zastąpił Czarek Promis.
 
– Po dziewięciu latach wspólnego grania możemy powiedzieć, że jest za co dziękować. Przecinek to swego rodzaju rodzina, wspólnie spędzamy czas, wspólnie się modlimy, razem spędzamy weekendy i jeździmy na wakacaje. Właściwie, tak, jak początkowo stanowiliśmy zbierainę zupełnie przypadkowych osób, tak dzisiaj, jesteśmy jednym środowiskiem, które wciąż rozszerza krąg swoich znajomych.
Ponadto przybyło czworo nowonarodzonch „przecinków” Marta i Mateusz, Franek oraz Emilka, a przecież i Czarek – najnowszy nabytek wspierając nas mimowolnie przyprowadził swoją rodzinę.
 
Muzyka zespołu to barwna mieszanka rozmaitych gatunków muzycznych oparta przede wszystkim o funky, groove i pop-rock. Ciekawe aranżacje oraz niebanalne teksty gwarantują nietylko dobrą zabawę, ale także chwile refleksji.
– Jednakże nasza muzyka nie wpisuje się w nurt uwielbieniowy. To tak naprawde zwykłe piosenki, efekt naszych muzycznych fascnacji, swego rodzaju muzyczny kolaż – wypadkowa zainteresowań jedenastu różnych osób, o odmiennych gustach, łączy nas miłość i wiara w Jezusa Chrystusa. To, co robimy nadaje sie zarówno do klubu, jak i na imprezę plenerową.
 
PRZECINEK to laureat wielu festiwali. Zespół zdobbył wiele nagród, m.in.prestiżową nagrodę GRAND PRIX na największym w Polsce i Europie Środkowej Festiwalu MuzykiChrześcijańskiej „SONG OF SONGS” 2005 w Toruniu, a także I miejsce na Festiwalu Piosenki Religijnej „Stabat Mater” w Jabłonce 2004 r. II miejsce na XI Festiwalu Piosenki Religijnej „Święta Góra” w Gostyniu.2004 r. III miejsce na Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej w Rudzie Śląskiej 2004 r. Do tej pory zespół nagrał dwa albumy: „Rozważania” – 2001 oraz „Spróbuj”, którego premiera miała miejsce podczas otwarcia IX edycjiFMC „SONG OF SONGS” 2006 w Toruniu.
PRZECINEK od początku swego istnienia wiele koncertował. Zespół występował na jednej scenie m.in. z takimi zespołami jak: MATE.O, TGD, SISTARS, ARKA NOEGO, 2TM;2-3, MALEO REGGAE ROCKERS, KATOLIKA FRONT, TRIQUETRA, MAGDA ANIOŁ, ANTONINA KRZYSZTOŃ, BARTEK JASKOT, TOMEK KAMIŃSKI, T3, CHILI MY i wieloma innymi.


Obecnie zespół tworzą:


 


Monika Fita – śpiew,
Monika Dulian, Anna Pisarczyk, Katarzyna Morgaś – śpiew,
Katarzyna Kwiotek – skrzypce,
Zuzanna Zippel – flety,
Piotr Pisarczyk – instrumenty klawiszowe,
Grzegrz Procajło – gitary,
Jakub Michalak – gitara basowa,
Czarek Promis – perkusja,
Michał Fita – instrumenty perkusyjne.


- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here