Mleczko dla uczniów podstawówek

Uczniowie szkół podstawowych, w ramach programu Szklanka mleka, otrzymują każdego dnia w szkole mleko o zawartości 1% tłuszczu w opakowaniach o pojemności około 0,25 litra.

- reklama -

Projekt, sfinansowany z budżetu państwa i środków unijnych, ma na celu wykreowanie u dzieci codziennego nawyku picia mleka, który z pewnością zaowocuje lepszą kondycją fizyczną uczni. Do jego powstania przyczyniła się diagnoza, mówiąca iż spożycie mleka przez polskie dzieci maleje. Toteż mając na uwadze, jak ważne jest picie mleka w wieku szkolnym przystąpiono do projektu, który ma zwiększyć liczbę smakoszy białego napoju.
Niemniej jednak akcja – Szklanka mleka każdego poranka – nie prezentuje się tylko w pozytywnych barwach. Toteż można przedstawić wiele zastrzeżeń względem niej. Po pierwsze, akcja w wielu szkoła rozpoczęła się z opóźnieniem. Było to konsekwencją nierozwiązania problemów logistycznych przez organizatorów. Po drugie, placówki edukacyjne nie dysponują chłodniami, w których można by przechowywać dostarczane kartoniki mleka. Dlatego w wielu szkołach dzieci nie dostają mleczka każdego dnia, tylko na przykład w poniedziałek otrzymują kartoniki na cały tydzień. Po trzecie, w placówkach edukacyjnych, gdy tylko dzieci dostaną mleko, zaczynają pęcznieć kosze na śmieci. Po czwarte, uczniowie skarżą się, że oferowane im mleko 1% jest niedobre.

Zatem w wielu szkołach można usłyszeć, iż program Szklanka mleka to istna puszka Pandory.

 

/KJ/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here