D. Wacławczyk: Muzyczne trzęsienie ziemi podczas WOŚP

W Raciborzu po raz kolejny zawiązał się sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który przeprowadzi zbiórkę podczas XVI finału w niedzielę 13 stycznia 2008 roku.

Sztab funkcjonuje pod banderą Grupy Rosynant, w oparciu o zespół wolontariuszy „orkiestrowych”, zaangażowanych w poprzednie finały. Jego szefem jest Mariusz Marchwiak, osobą koordynującą pracę wolontariuszy – Iwona Fajger, organizatorem imprezy kulturalnej i rzecznikiem prasowym – Dawid Wacławczyk. Siedziba sztabu w dniu finału znajdować się będzie w Hotelu Polonia, a pomoc w liczeniu pieniędzy i natychmiastowy depozyt gotówki i precjozów zaoferował ponownie Banku Spółdzielczy w Raciborzu. Pomoc w organizacji imprezy zaoferował raciborski magistrat oraz starostwo powiatowe i kilka raciborskich firm.

- reklama -

 

Szczegółowy program imprezy zostanie dopiero ustalony, jednak już teraz wiadomo, że obok zespołów raciborskich na scenie pojawią się gwiazdy „importowane” m.in. jeden z najlepszych w Polsce zespołów muzyki irlandzkiej – BELTAINE, oraz "objawienie polskiej sceny muzycznej ostatnich lat" – warszawski zespół KOCHANKOWIE GWIEZDNYCH PRZESTRZENI, wykonujący autorską mieszankę funky – reggae – trans – dance. – Zapowiadamy muzyczne trzęsienie ziemi i zabawę, z której nikt nie wyjdzie zawiedziony – zapewnia Dawid Wacławczyk.

 

Tradycyjnie już podczas raciborskiego finału odbędzie się aukcja. Licytowane będą prace raciborskich artystów, grafika Andrzeja Mleczki, pamiątki z wypraw przywiezione przez raciborskich podróżników oraz wiele prezentów otrzymanych od raciborskich działaczy i radnych, m.in. tradycyjnie już ofiarowywane na akcje charytatywne domowe wino radnego Roberta Myśliwego, pióro, którym podpisywany był traktat akcesyjny do strefy Schengen, paczka kawy przywieziona z plantacji kawy w Laosie, gdzie trafili ostatnio członkowie Grupy Rosynant. – Ewidentną ciekawostką będzie klasyczny, holenderski rower Piotra Dominika, który stał się narzędziem zbrodni podczas pierwszej raciborskiej Masy Krytycznej, za której rzekomą organizację został on skazany prawomocnym wyrokiem sądu na 40 godzin segregowania śmieci – uśmiecha się Wacławczyk.

 

Wszystkich chętnych, chcących pomóc w zbiórce w dniu finału, organizatorzy zapraszają na spotkanie, które odbędzie się w sobotę 5 stycznia o godzinie 11.00 w sali widowiskowej „Strzechy”. – Zapraszamy osoby powyżej 16 roku życia, zaś osoby młodsze – wraz z rodzicami lub pełnoletnimi opiekunami. Każdy wolontariusz jest proszony o przyniesienie ze sobą zdjęcia, legitymacji i sprawnego długopisu lub pióra – dodaje Wacławczyk.

 

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here