Brzeźnica w eterze

0

Od 3 do 7 grudnia uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzeźnicy wzięli udział w Międzynarodowym Radiowym Projekcie dla dzieci.

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego: Elżbieta Konieczny, Natalia Kłosek, Agnieszka Widenka, Robert Krybus, Jan Kupka, Tomasz Kiszka, pod opieką nauczycielki języka niemieckiego Anieli Niziołek, wzięli udział w Międzynarodowym Radiowym Projekcie, którego celem było nawiązanie kontaktu z rówieśnikami z Berlina i powstanie pierwszej polsko-niemieckiej audycji emitowanej w międzynarodowym radiu Radijojo.

- reklama -

 

 

Uczestnicy projektu najpierw zdobyli wiedzę teoretyczną dotyczącą funkcjonowania rozgłośni radiowej. Następnie nabyli umiejętności tworzenia wywiadu: poprawne formułowanie pytań, rodzaje pytań. Istotnym elementem było zaznajomienie się dzieci z obsługą urządzeń technicznych oraz nabycie przez nich umiejętności zachowania się podczas nagrań. Dzieci miały najpierw teoretyczną możliwość zabawy w reporterów, a następnie już stworzenia własnej audycji.

 

 

Piątego grudnia uczniowie odwiedzili rozgłośnię radiową – Mittendrin w Raciborzu, gdzie zostali wtajemniczeni w świat radia. Dodatkowo uczniowie mieli okazję pozdrowić na żywo swoich bliskich i znajomych. Tego dnia także zadawali poprzez skype`a pytania rówieśnikom z Berlina.

 

 

Następnego dnia, po zapoznaniu się z arkanami rozgłośni, role się odwróciły i dzieci odpowiadały na pytania kolegów z Niemiec. Chętni uczniowie mieli okazję pochwalić się swoimi umiejętnościami. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały znane piosenki w języku polskim i niemieckim, opowiadały o swoim państwie, mieście, wiosce, aby przybliżyć obcokrajowcom nasz kraj, miejscowość i nas samych.

Uczniowie wykazywali ogromną inicjatywę. Bardzo chętnie współpracowali z prowadzącymi projekt reporterami z Niemiec i pozostałymi dziećmi. Na zakończenie pierwszego etapu projektu mali reporterzy otrzymali zaświadczenie o mianowaniu ich na „Międzynarodowych reporterów radia dziecięcego”.

Dzieci z Brzeźnicy można posłuchać na stronie www.radijojo.de lub www.world-childrens-radio.net.

 

Aniela Niziołek

 

/Gmina Rudnik/

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here