„Dąb” Brzeźnica nadal w czołówce

0

Kończy się długi i bogaty w medale sezon startów zawodników sekcji zapaśniczej LKS "Dąb" Brzeźnica.

Zawodnicy i zawodniczki brali udział w 48 zawodach rangi wojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej, zdobywając łącznie 144 medale, w tym: 59 złotych, 43 srebrne, 42 brązowe. Największe osiągnięcia to: zdobycie przez Sylwię Bileńską piątego z rzędu złotego medalu w Mistrzostwach Polski Seniorek oraz zajęcie III miejsca w silnie obsadzonym turnieju międzynarodowym w Szwecji, wywalczenie przez zawodników i zawodniczek 7 pozycji medalowych na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Złoto wywalczyła Sara Jezierzańska, srebro – Ryszard Nowak, Sebastian Jezierzański oraz Justyna Ratyńska. Brązowe medale przywieźli ze sobą: Paweł Drzeżdzon, Jacek Bileński i Aleksandra Iwanowska.

- reklama -

W skład reprezentacji Polski do udziału w Mistrzostwach Europy Kadetów i Kadetek powołano 4 zawodników "Dębu”: Sara Jezierzańska zajęła V-ce mistrzostwo Europy. Na dalszych pozycjach natomiast uplasowali się: Sebastian Jezierzański i Justyna Ratyńska. Ryszard Nowak został wycofany z turnieju z powodu kontuzji. 

W Pucharze Polski, który odbył się 9 listopada w Borkowicach, zawodnicy brzeźnickiego "Dębu" zajęli 4 pierwsze miejsca. Zwycięzcy to: Ryszard Nowak, Sebastian Jezierzański, Paweł Drzeżdzon, Jacek Bileński. Piąte miejsca zajęli natomiast Marcin Tumulla  oraz Mateusz Woźniak. W relacji punktowej drużyna z  Brzeźnicy zajęła II miejsce w kraju. Należałoby również dodać, iż Sylwia Bańczyk wywalczyła II miejsce w Pucharze Polski Juniorek, Pawła Drzeżdzona w Międzynarodowym Turnieju w Palermo zdobył pierwszą lokatę.

W grupie młodzików i młodziczek na uwagę zasługują następujący zawodnicy:  Monika Ołenczyn, Sabina Ratyńska, Nikola Chluba, Patryk Piperek, Woźniak Mateusz. W grupie najmłodszych zaś na szczególne wyróżnienie zasługują: Nataniel Ostrowski, Mateusz Kampik, Patryk Ołenczyn, Michał Jezierzański, Joanna Wiśniewska, Michał Kampik.

 

 

 

Wielką atrakcją cieszył się pobyt, od 19 do 23 listopada, w Brzeźnicy Moniki Rogień, członkini Kadry Narodowej i Olimpijskiej, wielokrotnej medalistki Mistrzostw Świata i Europy, która przyjęła zaproszenie naszej zawodniczki Sylwii Bileńskiej. Miłą atrakcją były wspólne treningi tej niewątpliwie najlepszej zawodniczki Kraju z zawodniczkami "Dębu". Wspólne okolicznościowe, grupowe zdjęcie upamiętni na długo jej pobyt w naszym klubie.

Długoletnia i solidna praca zawodników i szkoleniowców przynosi coraz lepsze wyniki. Zdaniem Prezesa Klubu – Huberta Skorni na szczególne uznanie zasługuje trener Krzysztof Ołenczyn. Forma zawodników stale rośnie, pierwszym tego zwiastunem był awans 9 zawodników "Dębu" do Finału Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży (w tym 5 chłopców i 4 dziewczyny) oraz zdobycie 7 medalowych pozycji w grupie kadetów w tej najważniejszej imprezie roku. Jesienny Puchar Polski stanowi okazję do przeglądu zapaśniczej czołówki. Spośród wyróżniających zawodników powołana zostanie Kadra Narodowa na rok 2008. Działacze klubu na czele z prezesem H. Skornią wyrażają nadzieję, że również w przyszłym roku w skład kadry narodowej wejdzie paru zawodników z "Dębu", mogących reprezentować kraj w przyszłorocznych Mistrzostwach Europy.

Decyzją Polskiego Związku Zapaśniczego jest powierzenie brzeźnickiemu klubowi organizacji przyszłorocznych Międzynarodowych Mistrzostw Polski Kadetów. Będą to pierwsze w historii zawody tego typu na ziemi Rudnickiej, odbędą się 7-9 marca 2008 roku w nowo wybudowanej hali sportowo-widowiskowej w Rudniku. Działacze klubu mają nadzieję, że przy wsparciu Urzędu Gminy i Starostwa Powiatowego, mistrzostwa zostaną należycie przygotowane.

 

/Gmina Rudnik/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here