XIV Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek

0

Od 10 do 12 stycznia będą trwały finałowe eliminacje do XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie im. ks. Kazimierza Szwarlika.

Do Będzina w tym tygodniu przybędzie 129 podmiotów wykonawczych czyli ponad 1000 wykonawców startujących w tegorocznym konkursie. W tym roku przesłuchania miały miejsce w 31 rejonach: Częstochowie, Dębnie, Goleniowie, Jarosławiu, Jaworznie, Katowicach, Bielsku Białej, Krakowie, Krasnobrodzie, Lublinie, Łodzi, Olkuszu, Olsztynie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Raciborzu, Radomiu, Rybniku – Chwałowicach, Poznaniu, Starachowicach, Ślemieniu, Tarnowskich Górach, Tuchowie, Wadowicach, Warszawie, Wrocławiu, Zielonej Górze oraz w Kołobrzegu, Rzeszowie, Gnieźnie i Równem na Ukrainie.

- reklama -

Finałowe eliminacje XIV OFKiP odbędą się w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Fryderyka Chopina (ul. Sportowa 5).

Koncert Galowy będzie miał miejsce 13 stycznia 2008 r. o godz. 16.00 w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu (Parafia Nawiedzenia NMP os. Syberka) w Będzinie.

– Po raz kolejny nasz Festiwal wpisuje się w tradycję śpiewania polskich kolęd i krzewienie kultury muzycznej – mówi ks. Piotr Pilśniak, pomysłodawca i dyrektor Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Festiwal – dodaje – stał się ruchem społecznym, amatorskim, a prezentacje coraz bardziej zyskują zabarwienie profesjonalne. Najbardziej cieszy nas fakt, że w zalewie bożonarodzeniowej komercji udaje się uczestnikom oraz nam jako organizatorom uświadomić piękno i bogatą treść zawartą w kolędach i pastorałkach.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here