Kiermasz świąteczny i jasełka w Szonowicach

0

9 grudnia uczniowie podstawówki i gimnazjum w Szonowicach wraz z rodzicami i nauczycielami przygotowali przedstawienie bożonarodzeniowe połączone z kiermaszem.

Celem akcji było zebranie pieniędzy na potrzeby szkoły prowadzonej przez Parafialne Towarzystwo Oświatowe. Wszyscy organizatorzy z niezwykłym poświęceniem i zaangażowaniem przygotowywali szkolne święto. Zaangażowanie w przygotowania rodziców i grona pedagogicznego było bardzo dobrym wzorem dla młodego pokolenia.

- reklama -

  

 

 

Wspólne robienie stroików, pieczenie ciast i ciasteczek – jak powiadają organizatorzy – kształtuje umiejętności dzielenia się z potrzebującymi, sprawia, że od najmłodszych lat dzieci i młodzież doceniają trud własnej pracy, stają się wrażliwi na los drugiego człowieka. Przez długi czas poprzedzający kiermasz dzieci przygotowywały ozdoby podczas zajęć plastycznych w świetlicy.

 

 

 

Kiermasz, jak co roku, cieszył się dużym zainteresowaniem wszystkich mieszkańców z okolicznych wsi. Świąteczne ciasta, stroiki, choinkowe ozdoby i kartki rozchodziły się, jak przysłowiowe „ciepłe bułeczki”. Imprezę odwiedziło wielu gości, którzy z ochotą kupowali upominki własnoręcznie wykonane przez uczniów i nauczycieli. Ponadto przybyli mogli skosztować pysznego ciasta, napić się kawy i herbatki, jak i porozmawiać ze znajomymi.

 

 

 

Oprócz uczty dla ciała znalazło się też coś dla ducha. Artystyczny program świąteczny zapraszał wszystkich do wspólnego kolędowania i przeżywania świątecznej atmosfery.

 

 

 

/Gmina Rudnik/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here