Wielkie salsowanie – Finał

0

5 lutego o godz. 18.00 w sali kameralnej DK "Strzecha", przy ul. Londzina 38 odbędzie się finał wielkiego salsowania.

Będzie to podsumowanie półrocznych warsztatów salsy, które prowadziła Anna Rączka.

- reklama -

Czy słyszeliście kiedyś o salsie? Z pewnością! To wyśmienity sos składający się ze zmiksowanych lub drobno pociętych warzyw i owoców z diabelsko ostrymi przyprawami wywodzący się z kuchni meksykańskiej. Jednak kto by pomyślał, że hiszpańska nazwa sosu stanie się natchnieniem dla zjawiska równie pikantnego i działającego na zmysły, jakim jest taniec!

 

Mianowicie salsa to niesamowity sposób wyrażania emocji, poszukiwania wolności, a także uwodzenia. Choć narodziła się na Kubie – pachnącej cygarem krainie słońca, rumu, białych plaż i uśmiechniętych ludzi o ognistych sercach – zdążyła zawładnąć już życiem tysięcy ludzi na całym świecie.

 

Dotarła również do Polski, a nawet do naszego rodzinnego miasta – Raciborza. Może nie wszyscy jeszcze o tym wiedzą, ale już od pół roku, dwa razy w tygodniu grupa raciborzan rzuca się w wir gorącej, karaibskiej salsy i daje upust swojej radości lub znajduje w tańcu ukojenie po trudach szarej codzienności. Miłością do kubańskich rytmów „zaraziła” ich Ania Rączka –  młoda i utalentowana choreograf, której pasja działa jak magnes na spragnionych oderwania się od problemów i przykrych obowiązków młodych ludzi.

 

Każda chwila spędzona z salsą jest podróżą do pięknej Ameryki Środkowej, z której każdy wraca z lekkim sercem i uśmiechem na ustach. Jeśli nie mieliście nigdy okazji przekonać się, czym tak naprawdę jest salsa, a chcielibyście zobaczyć na własne oczy ten wulkan pozytywnej energii, serdecznie zapraszamy na pokaz, który odbędzie się 5 lutego o godz. 18.00 w Domu Kultury „Strzecha” na sali widowiskowej. Szaleć będziemy przy bongosowym i kongowym akompaniamencie niezwykłego bębniarza – Michała Fity. Wstęp oczywiście wolny, ponieważ salsa jest dostępna dla każdego, niezależnie od wieku czy stanu posiadania. Jeśli zaś padniecie ofiarą magii kubańskich rytmów, już niedługo będziecie mogli osobiście zakosztować ich pozytywnej energii, gdyż rusza kolejna grupa salsowiczów pod czujnym okiem Ani. Przyjdźcie i przekonajcie się, w co może przerodzić się niewyczerpana radość życia drzemiąca w każdym z nas.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here