Nowoczesne boisko już czynne

0

31 stycznia, w samo południe przy Szkole Podstawowej w Kuźni Raciborskiej odbyła się uroczystość oddania do użytku nowoczesnego i wielofunkcyjnego boiska sportowego.

W tej ważnej zarówno dla szkoły jak i dla lokalnej społeczności imprezie udział wzięli m. in. władze miasta, radni powiatowi (Władysław Gumieniak oraz Adrian Plura) asystent posła Tadeusza Motowidły – Janusz Gałązka, księża wikariusze kuźniańskiej parafii, obecni i byli dyrektorzy placówek oświatowych i kulturowych, nauczyciele wychowania fizycznego, sołtysi i przedstawiciele organizacji pozarządowych, przedstawiciele klubów sportowych działających na terenie gminy i działacze sportowi.

- reklama -

 

– Dzisiejszy dzień to spełnienie marzeń wielu roczników uczniów tej szkoły, wielu nauczycieli wychowania fizycznego oraz byłych i obecnych dyrektorów i wicedyrektorów. Wieloletnie starania zostały uwieńczone sukcesem. Mam głęboką nadzieję, że obiekt ten będzie dobrze służył nie tylko uczniom naszej szkoły, ale również społeczności lokalnej naszej gminy – powiedziała Maria Cieślik, dyrektor Szkoły Podstawowej.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonała dyrektor placówki, burmistrz Rita Serafin oraz Sabina Chroboczek-Wierzchowska – absolwentka szkoły podstawowej, a zarazem wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej, zaś ks. Damian Dolnicki obiekt ów poświęcił.

 

 

Koszt budowy nowoczesnego boiska wyniósł 583 tys. zł, z czego 200 tys. gmina pozyskała z Ministerstwa Sportu. Dodatkowo obiekt wyposażony został w oświetlenie i monitoring. Gmina zakupiła również niezbędny sprzęt do ćwiczeń (siatki do tenisa, piłki do różnego rodzaju rozgrywek).

– Chcieliśmy, aby obiekt już na starcie posiadał pewne wyposażenie. Żeby mógł służyć zarówno dzieciom w trackie lekcji wychowania fizycznego, a także, aby mogli z niego korzystać dorośli mieszkańcy naszego miasta i gminy, stąd jego formuła otwarcia do późnych godzin wieczornych – oznajmiła burmistrz Serafin. Boisko jest obiektem ogólnodostępnym, posiada nawierzchnię poliuretanową i służyć będzie zarówno do gry w piłkę nożną, ręczną, koszykówkę, siatkówkę, a także w tenisa.

Po ceremonii otwarcia, burmistrz Serafin została poproszona o tzw. pierwszy rzut piłką, po którym kilkoro uczniów rozegrało pokazowy mecz piłki nożnej. Rozgrywce towarzyszył gorący doping szkolnej dziatwy zebranej wokół boiska.

 

Miłą niespodziankę dyrekcji placówki sprawił Janusz Gałązka, który na ręce dyrektor Cieślik przekazał komplet piłek do gry. – Kwiaty zwiędną, a piłki niech służą tej młodzieży – powiedział asystent posła Motowidły.

 

 

 

Po części oficjalnej, zaproszeni na uroczystość goście udali się do budynku szkoły, gdzie na hali sportowej czekał na nich skromny poczęstunek, któremu towarzyszył mały występ artystyczny w wykonaniu uczniów kuźniańskiej podstawówki.

/BaK/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here