Agnieszka Błońska pierwsza na OFPA

0

Pisaliśmy o wielkiej szansie Agnieszki Błońskiej na sukces w XII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej i mieliśmy rację.

Artystka z Krzanowic piosenkami: "Oddalasz się" Agnieszki Osieckiej, do której muzykę napisał Jerzy Matuszkiewicz oraz "Modlitwa o miłość prawdziwą" (muz. Jacek Mikuła, sł. Bogdan Olewicz) wyśpiewała na OFPA w Rybniku pierwsze miejsce, co ją samą, jak przyznała, mile zaskoczyło. Nie spodziewała się tak znaczącego sukcesu, bo konkurencja była silna. Na festiwalu zaprezentowłam "Modlitwę" w nowej aranżacji – opowiada artystka. Był to pomysł Jarka Hanika – mojego akompaniatora, który zresztą otrzymał nagrodę najlepszego akompaniatora festiwalu.

- reklama -

 

 

Festiwal cieszy się ogromną renomą, a występujący tu artyści reprezentują bardzo wysoki poziom, toteż nagroda Agnieszki Błońskiej jest niezwykle prestiżowa. OFPA oczarowała również Agnieszkę Błońską swoim klimatem. Panuje tu bardzo pozytywna, niepowtarzalna atmosfera, na którą  już kilka lat temu zwróciłam uwagę – zaznacza. Również publiczność festiwalowa jest wyjątkowa. Wie po co przychodzi i naprawdę słucha.

 

Drugą wykonawczynią, która dotarła do finału konkursu jest Natalia Załucka, śpiewająca w Klubie Poezji Śpiewanej „Atlantyda” przy RCK. Natalia wykonała utwory: „Państwo Szarzy” (sł. K. Groniec, muz. P.Dziubek) i „Muszę coś zrobić z włosami” (sł. A.Osiecka, muz. D. Ślęzak). Kwalifikacje w Rybniku traktowała jak wielką przygodę, toteż nagroda za trzecie miejsce w finale była dla niej ogromnym zaskoczeniem. Jednak przygoda obfitowała w emocje. Jak mówi: Ten festiwal był dla mnie niesamowitym przeżyciem, w końcu to występ na deskach teatru. To było naprawdę coś.

Barbara Sput

 Czytaj również Festiwal piosenki artystycznej

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here