Dzień Bezpiecznego Internetu

0

Szkoła Podstawowa nr 15 włączyła się w realizację projektu ogólnopolskiej kampanii społecznej „Dziecko w Sieci”. Kampania „Dziecko w Sieci” zainicjowana została w lutym 2004 roku przez Fundację Dzieci Niczyje. Podstawowym jej celem było zwrócenie uwagi dorosłych i dzieci na zagrożenia związane z aktywnością pedofilów w Sieci oraz edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu. Część medialną kampanii zrealizowano pod hasłem „Nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie”.

Od 2005 w ramach kampanii „Dziecko w Sieci” realizowany jest projekt edukacyjny dla dzieci Sieciaki.pl.


- reklama -

Szkoła Podstawowa nr 15 zaplanowała zajęcia z informatyki, poruszające problem bezpieczeństwa w sieci. Uczniowie zostali zapoznani z potencjalnymi zagrożeniami mogącymi wystąpić w Internecie. Omówiono korzystanie z bezpiecznych stron dla uczniów np. www.sieciaki.pl, wgrano wygaszacze ekranów informujące o bezpieczeństwie w sieci, stworzono zbiór zasad bezpiecznego korzystania z możliwości Internetu – szkolna net etykieta. Powstałe Net etykiety zaprezentowano w postaci wesołych haseł w gablotkach szkolnych. Nad przebiegiem działań czuwał szkolny koordynator DBI – Marek Biliński.

Poza tym popularnością wśród uczniów cieszył się konkurs plastyczny „Bezpieczny Internet”. Ponadto w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu panie bibliotekarki: Grażyna Mamczur i Aleksandra Stępień wykonały gazetkę okolicznościową i przeprowadziły zajęcia w szkolnym Centrum Informacji Multimedialnej. Zajęcia polegały na ukazaniu dzieciom zagrożeń płynących podczas korzystania z Internetu i sposobów. Zajęcia z zakresu radzenia sobie z zagrożeniami ze strony internetu będą prowadzone cyklicznie.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here