Szmaragdowe gody rudniczan

W miesiącu lutym dwie pary małżeńskie z terenu Gminy Rudnik świętowały jubileusz 55-lecia pożycia małżeńskiego.

Maria i Jan Fojcik z Modzurowa

- reklama -

 

 

Przed Urzędnikiem Stanu Cywilnego w Cisku zawarli związek małżeński 9 lutego 1953 r., a przed księdzem w kościele w Przewozie ślubowali sobie następnego dnia. Swoje życie zawodowe związali z Rolniczą Spółdzielnią Produkcyjną w Modzurowie. Pani Maria udzielała się też społecznie, przez 13 lat była przewodniczącą DFK w Modzurowie.
Urodziło im się pięć córek i trzech synów, mają dwadzieścia sześć wnucząt i szesnaście prawnuków.

 

Małgorzata i Jerzy Wałach z Ligoty Książęcej

 

 

Ślub cywilny zawarli 14 lutego 1953r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Łubowicach, a kościelny dwa dni później w kościele w Łubowicach. Pan Jerzy pracował zawodowo, najpierw w GS „Samopomoc Chłopska” w Łubowicach, a następnie przez 26 lat w „Pollenie” Racibórz. Po pracy z zamiłowaniem hodował zwierzęta domowe, głównie króliki. To zamiłowanie pozostało mu do dziś. Pani Małgorzata zajmowała się prowadzeniem gospodarstwa domowego oraz wychowywaniem dzieci, a następnie wnuków.

 

Z okazji tak doniosłej rocznicy życzenia jubilatom złożył wójt gminy Rudnik Alojzy Pieruszka. Jubilatom życzymy na dalsze lata dużo szczęścia, zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz doczekania następnych jubileuszy – mówił.

 

/Gmina Rudnik/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here