Wywóz odpadów komunalnych w Gminie Rudnik

0

Od stycznia w Gminie Rudnik obowiązują nowe stawki za wywóz odpadów komunalnych.

Wynoszą one: dla mieszkańców Gminy Rudnik prowadzących segregację odpadów 12 zł za mały kubeł (110l), 22 zł za duży kubeł (240l). Dla mieszkańców, którzy nie segregują odpadów ceny wynoszą 16 zł za mały kubeł i 27 zł za duży kubeł. Worki do segregacji odpadów można zakupić u każdego z sołtysów w cenie 1 zł za sztukę. Zakupu można też dokonać u kierowcy w dniu odbioru śmieci. Tylko ci mieszkańcy, którzy zakupią przynajmniej 1 worek na segregowane odpady, na jednego członka gospodarstwa domowego w roku zostaną objęci niższą stawką za wywóz śmieci. Z początkiem marca rozpocznie się wymiana pojemników na śmieci dla mieszkańców, którzy złożyli pisemną prośbę o zamianę kubła. Do czasu zamiany pojemników duży kubeł jest odbierany przez przewoźnika 1 raz w miesiącu, przy pierwszym odbiorze. Za utrudnienia przy zamianie i odbiorze kubłów serdecznie przepraszamy.

- reklama -

 

Opony i sprzęt elektroniczny

 

W roku bieżącym UG Rudnik planuje zorganizować bezpłatną zbiórkę zużytych opon i sprzętu elektronicznego. Prosimy o zgłaszanie do sołtysów lub bezpośrednio do UG ilości ww. odpadów. W zależności od ilości zgłoszonych odpadów można będzie zorganizować odpowiedni transport.

 

Punkt zbierania zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego
 

Na terenie Gminy Rudnik przy zakupie sprzętu elektrycznego i elektronicznego można oddać nieodpłatnie zużyty sprzęt w następującym punkcie sprzedaży: ZAKŁAD USŁUGOWY RTV Łubowice ul. Zamkowa 2. Zużyty sprzęt elektroniczny można w każdej chwili bezpłatnie oddać na odpowiednie składowisko w Raciborzu, ul. Nad Koleją (Ostróg k/wiaduktu) od godz. 7.00 do 15.00 tel. 032 415 46 64.

 

/Gmina Rudnik/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here