Nie będzie 50-metrówki przy SMS-ie

0

Powiat z inwestycji się wycofał, bo nie chce konkurować z miastem.

Materiał opublikowany na zlecenie starostwa.

- reklama -

 

Początkowo starostwo planując remonty w szkole mistrzostwa sportowego, miało zamiar tamtejszy basen wyremontować, ale potem zamiary się zmieniły i zdecydowano, że lepiej będzie wybudować nową, 50-metrową pływalnię. Zakres zadania miał obejmować zaprojektowanie nowego basenu z 6 torami oraz nadbudowę istniejącego obiektu hali tartanowej. Ze starego basenu SMS-u miała powstać hala sportowa. – Wydawało się nam to dobrym pomysłem, ale środowisko szkoły się podzieliło. Część po prostu wspiera inwestycję miasta, budowę pływalni przy ul. Zamkowej – komentuje starosta Adam Hajduk. Zdecydowano, że 50-metrówki budować się nie będzie, bo starostwo nie chce konkurować z magistratem o dofinansowanie. – Prezydent ma już poparcie związków sportowych, pozytywnie zakończyło się już wiele jego rozmów na wysokich szczeblach. Nie wyglądałoby dobrze, gdybym teraz ja jechał do ministerstwa prosząc o pieniądze na drugi basen – uważa starosta. 

 

Powiat zmodernizuje więc istniejący basen, ale dopiero po tym jak gmina wybuduje swój, wybuduje halę sportową, boisko o sztucznej nawierzchni oraz rozbuduje salę tartanową. Starostwo wpadło też na pomysł, by cały obiekt zadaszyć. – Wszystko byłoby oświetlone, byłaby możliwość dogrzewania, możnaby trenować i całą dobę – mówi starosta. – Jeśli pomysł gminy się nie uda, my zawsze tę 50-metrówkę możemy jeszcze wybudować – zastrzega Hajduk.

 

Szacuje się, że koszt całej inwestycji wyniesie około 25 mln zł. Powiat chce powalczyć o dofinansowanie ze środków unijnych i rządowych.

 

/SaM/

 

Redakcja zastrzega sobie możliwość moderowania komentarzy pod tym artykułem. Komentarze o obraźliwej /i/lub niemerytorycznej treści będą usuwane.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here