14000 Dębów Pamięci na 70-lecie Zbrodni Katyńskiej

0

Zapraszamy do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji sadzenia 14000 Dębów Pamięci na 70-lecie Zbrodni Katyńskiej, w ramach której uczestnicy posadzą tysiące dębów.

Jeden dąb – jedno nazwisko z listy katyńskiej. Starostwo Powiatowe w Raciborzu przekaże nieodpłatnie odpowiednią ilość sadzonek drzew zainteresowanym podmiotom z terenu powiatu raciborskiego. Inauguracja Dni Katyńskich odbędzie się w Radzyminie 13 kwietnia br. o godz. 13.00.

- reklama -

 

Realizacja projektu integrować będzie środowiska szkolne lub lokalne o wspólnych działaniach, rozwijając jednocześnie umiejętność twórczego myślenia i indywidualnej interpretacji zjawisk mających miejsce w dziejach naszego narodu i historii Europy. Projekt edukacyjny 'Katyń ocalić od zapomnienia' kierowany jest do dzieci i młodzieży różnych grup wiekowych, wszystkich ludzi dobrej woli, szkół, instytucji i stowarzyszeń, którym bliskie jest znaczenie dekalogu w wymiarze uniwersalnym.

 

Akcja polega na posadzeniu w parkach, na skwerach itp. 14 tysięcy DĘBÓW PAMIĘCI na 70 rocznicę zbrodni katyńskiej, czyli do roku 2010. Jeden DĄB to jedno nazwisko z listy katyńskiej.

 

Uczestnicy projektu zobowiązują się do opieki nad DĘBEM oraz upamiętnienia na terenie placówki oficera – ofiarę zbrodni. Należy w miarę możliwości dotrzeć do życiorysu, to będzie widomy znak tego, ze w imię prawdy – pamiętamy.
Uczestnicy deklarują chęć wzięcia udziału w akcji i od organizatorów otrzymują numer oraz nazwisko i imię z listy katyńskiej.

 

Uczestnicy z powiatu raciborskiego otrzymają nieodpłatnie wskazaną ilość sadzonek drzew od Starostwa Powiatowego w Raciborzu. Wspólnie z władzami lokalnymi ustalają miejsce (lokalizację), gdzie dąb zostanie posadzony. Przy Dębie Pamięci należy umieścić informację, komu zastał on poświęcony.

 

Honorowy patronat nad akcją objęli: Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Lech Kaczyński oraz Biskup Warszawsko-Praski Abp Sławoj Leszek Głódź.

 

Uczestnicy: szkoły podstawowe, gimnazjalne, średnie, stowarzyszenia na terenie kraju.

 

Szczegółowe informacje o projekcie na stronie internetowej www.radzymin.pl

 

/Starostwo Powiatowe/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here