Promocja tomików poezji Teresy Cichoń – Okaj

0

17 kwietnia o godz. 17.00 w MiPBP w Raciborzu przy ul. Kasprowicza 12 odbędzie się promocja tomików poezji Teresy Cichoń – Okaj.

- reklama -

Absolwenci ZSE, których pani Okaj przygotowywała do egzaminów do szkół teatralnych, pamietają swoją nauczycielkę, polonistkę, instruktorkę koła recytatorskiego i teatralnego w Zespole Szkół Ekonomicznych w Raciborzu.  To jej uczniowie: Magdalena Walach  i Mirosław Kotowicz wzięli udział w programie Adama Hanuszkiewicza. Magda i Mirek grali Goplanę i Grabca z „Balladyny” J. Słowackiego. Uczniowie pani Okaj zdobywali I i II miejsca na konkursach recytatorskich m.in. wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie w Koninie.

 

Od 20 lat pani Okaj współpracuje z Klubem Olimpijczyka „Sokół”. Dla Klubu przygotowała wiele programów artystycznych, z którymi młodzież mogła wystąpić w prawdziwym teatrze greckim w Epidauros oraz dla Polonii w Budapeszcie, dać występy Genewie i Opawie.

 

Od 4 lat co roku młodzież przygotowana pod kierunkiem pani Teresy Okaj występuje w Warszawie dla olimpijczyków z biesiadą śląską i wigilią śląską. Trzy razy wystąpili w Warszawie z programem w hołdzie papieżowi Janowi Pawłowi II.

 

Teraz Teresa Okaj podzieli się osobistymi refleksjami w poprzez swoje liryki. 17 kwietnia o godz. 17.00 w MiPBP w Raciborzu przy ul. Kasprowicza 12 odbędzie się promocja tomików jej poezji „W ogrodach myśli…”, „Takie dalekie…i takie bliskie…” .

 

 

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here