V Powiatowe Halowe Zawody Szybowców Styropianowych

0

W środę, 23 kwietnia, o godz. 14.00 w hali sportowej OSiR w Raciborzu przy ulicy Łąkowej rozpoczną się zawody.

Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Raciborzu zaprasza do udziału w V Powiatowych Halowych Zawodach Szybowców Styropianowych o Puchar Starosty Raciborskiego i Prezydenta Miasta Racibórz.

- reklama -

 

Patronat medialny sprawuje m.in. Raciborski Portal Internetowy.

 

Zawody organizowane są w ramach obchodów 900-lecia Raciborza. Celem zawodów jest popularyzacja sportu modelarskiego wśród dzieci i młodzieży, jako sposobu na czynne spędzanie czasu wolnego. Zainteresowanie modelarstwem i nawiązanie współpracy między szkołami oraz modelarniami. Podjęcie „czystej” rywalizacji sportowej oraz wyróżnienie zwycięzców.

 

W zawodach mogą uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych powiatu raciborskiego, pod opieką nauczyciela lub rodziców. Warunkiem uczestnictwa w zawodach jest posiadanie własnoręcznie wykonanego i podpisanego modelu szybowca styropianowego, otrzymanego od organizatorów zawodów.

 

Organizatorem imprezy jest Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Raciborzu. Patronat Honorowy obejmują Starosta Raciborski oraz Prezydent Miasta Racibórz.

 

Organizacja startu
1) Start odbywa się jednym modelem, podpisanym przez zawodnika.
2) Jeden model nie może być wykorzystany przez kilku zawodników.
3) Zawodnik wypuszcza szybowiec z ręki po uzyskaniu zgody przez sędziego, stojąc na najwyższym stopniu trybun.
4) Czas lotu mierzony jest przez dwóch sędziów od momentu wypuszczenia modelu z ręki do momentu jego zetknięcia się z podłogą lub inną przeszkodą.
5) Każdy zawodnik wykonuje 2 rzuty. Jego wynik to suma czasów uzyskanych w dwóch lotach.
6) Start odbywać się będzie równocześnie w dwóch grupach (2 komisje sędziowskie), zgodnie z wywieszonymi na sali listami startowymi.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here