Marsz ekologiczny z okazji Dnia Ziemi

0

22 kwietnia w Dzień Ziemi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 w Raciborzu zorganizowali Marsz Ekologiczny. Marsz poprzedziły wcześniejsze przygotowania – poinformowała wicedyrektor SP 15 Kamila Kubiak.
Pod opieką wychowawczyń: Joanny Morawiec, Bogusławy Niedzielskiej i Violetty Urbas uczniowie klas Va, VIa i VIc przygotowali transparenty promujące dbałość o środowisko, w którym żyjemy i zachęcające do segregacji odpadów w celu ich ponownego wykorzystania. Jako, że marsz odbywał się w szczególnym dla Raciborza roku, hasła nawiązywały zarówno do historii, jak i współczesności miasta i np. informowały raciborzan o tym, że „Już Mieszko Plątonogi był dobry z ekologii”, a „Kazimierz przy lokacji zadbał o stan naszej melioracji” oraz „ISO uczy dzieci jak segregować śmieci lub oszczędzać wodę, gaz… ISO lubiane jest wśród nas!”.

Na raciborskim Rynku uczniowie rozdawali przechodniom specjalnie opracowane ulotki. Zawierały one słowniczek trudnych wyrazów związanych z ochroną środowiska, (np recykling, utylizacja, biodegradacja), informacje o korzyściach, jakie daje ponowne przetworzenie odpadów oraz wiadomości o zagrożeniach wynikających z niefrasobliwej działalności człowieka w odniesieniu do środowiska.


Na zakończenie Marszu uczniowie udali się do Urzędu Miasta, gdzie w sali kolumnowej spotkali się z prezydentem miasta – panem Mirosławem Lenkiem, naczelnikiem Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Adamem Kurpisem i przedstawicielką Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa panią Ewą Polak. Tu pan Marek Kurpis zapoznał uczniów ze strukturą, zadaniami i sposobem funkcjonowania Urzędu, natomiast prezydent opowiedział o podejmowanych przez gminę działaniach na rzecz dbałości o środowisko. Dzieci bardzo ucieszyła wiadomość o zamiarze otwarcia nowej ścieżki rowerowej. Poza tym ogromną przyjemność sprawiła uczniom możliwość przymierzenia się do foteli, w których zwykle zasiadają radni i zarząd miasta.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here