Czesko-polskie uroki rzeki Odry w obrazach

0

24 kwietnia w MOKSiR w Kuźni Raciborskiej otwarto wystawę obrazów, pod nazwą "Czesko-polskie uroki rzeki Odry".

W otwarciu wystawy, wziął udział wiceburmistrz Bogusław Wojtanowicz, sekretarz miasta Dominik Klimanek, Adrian Plura – dyrektor ZSO w Rudach, kilkunastu uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych, a także goście zza naszej południowej granicy: Magistr Jiří Vlček – zastępca burmistrza miasta Odry, Ing. Petra Simertová – menadżer projektów, Magistra Lucie Feglerová i Magistra Lenka Halamíčková – nauczycielki szkoły podstawowej w Odry.

- reklama -

 

 

Wystawa przedstawiała prace graficzne uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z kuźniańskiej gminy oraz z czeskiego miasta Odry. Prace te, młodzi artyści wykonywali w plenerze, 3 kwietnia w Odrach oraz 10 kwietnia w Raciborzu.

 

 

 

Wśród sporej liczby obrazów, znalazły się też prace Karoliny Wojtoszek, mieszkanki Budzisk, która – jak się okazało – jest utalentowana nie tylko wokalnie, ale i plastycznie (przypomnę, że Karolina zajęła II miejsce w II Konkursie Wokalnym, który odbył się 1 marca tego roku). Prace Karoliny to przede wszystkim przyroda. Namalowanie jednego obrazu zajęło gimnazjalistce od półtorej do dwóch godzin.

 

 

 

Obrazom uczniów towarzyszyła również wystawa fotografii, ukazujących piękne, malownicze zakątki Odry. – Odra jest jakimś miejscem inspiracji, te przepiękne meandry skłaniają do fotografowania i malowania – powiedział wiceburmistrz Wojtanowicz. Wśród licznych zdjęć nie zabrakło tych, które przedstawiały wielką powódź z 1997 r.

 

 

 

Zarówno plener, jak i wystawa została zorganizowana w ramach projektu "Interreg III a". Wystawa w MOKSiR jest czynna do 12 maja. W drugiej połowie tego miesiąca prace będą mogli obejrzeć mieszkańcy miasta Odry.

/BaK/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here