Konkurs Otwartego Programu 4. RFS

0

Organizatorzy zapraszają do udziału w "Konkursie Otwartego Programu" 4. Raciborskiego Festiwalu Sztuki Ciało.Duch.Miasto w Raciborzu.

 

- reklama -

Konkurs dotyczy prac, działań i sytuacji twórczych z nurtu site-specific art (także environmental art, prac in situ i street art) – czyli wykorzystujących specyfikę miejsca i eksplorujących miejskie przestrzenie publiczne lub prywatne.
Finansowane przez Organizatora prace będą realizowane w Raciborzu i pokazywane podczas Festiwalu. Celem konkursu jest wyłonienie interesujących wypowiedzi twórczych o charakterze site-specific.

 

Konkurs – podobnie jak cały Festiwal – ma za zadanie rozszerzać potencjał przestrzeni miejskich jako pola działań sztuki. Konkurs jest adresowany do działających w Polsce i za granicą młodych twórców sztuk performatywnych (teatru, tańca, sztuki performance itp.), sztuk wizualnych wszystkich mediów i technik, muzyki, filmu i sztuki wideo oraz do animatorów kulturalnych i artystów interdyscyplinarnych.

 

Specjalistyczne jury wyłoni zwycięzcę nagrody głównej spośród 10 finałowych projektów prezentowanych na RFS między 20 a 21 czerwca. Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie zgłoszenia, tj. karty zgłoszeniowej i dokumentacji planowanego projektu w wybranej formie.

 

UWAGA! ZMIANA: Zgłoszenie będą przyjmowane do dnia 14 maja 2008 r. na adres: Raciborskie Stowarzyszenie Kulturalne ASK, ul. Chopina 21, 47-400 Racibórz, z dopiskiem „Otwarty Program".

 

/s, fot. T. Wajsprych/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here