Przyjacielskie pływanie w Raciborzu

W niedzielę 11 maja o godz. 10.00 rozpoczną się V Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar Prezesa MKS – SMS "Victoria" Racibórz. Tradycyjnie w zawodach weźmie udział reprezentacja zaprzyjaźnionego powiatu Markischer Kreis.

- reklama -

Przed czterema laty raciborska Victoria podpisała porozumienie z partnerskim klubem SV 08 Werdohl. Przedmiotem porozumienia jest realizacja programu współpracy w dziedzinie sportu młodzieżowego na bazie układu partnerskiego pomiędzy powiatem raciborskim a powiatem  Markischer Kreis.

Wszystko rozpoczęło się od udanego kontaktu nawiązanego jesienią 2003 roku, kiedy to zawodnicy raciborskiej Victorii po raz pierwszy wzięli udział w XIX Międzynarodowym Mitingu Pływackim w Werdohl. Przed rokiem na pływalni ZSOMS w Raciborzu po raz czwarty w Polsce rywalizowali ze sobą młodzi pływacy. Wśród dziewcząt starszych najwartościowszy wynik zanotowała sympatyczna Daria Rudnik uzyskując czas 1:06,09 s na dystansie 100 m stylem grzbietowym

 

Puchar Prezesa wygrała Paula Żukowska przepływając 50 m w stylem dowolnym (konkurencja "open" na tych zawodach) w czasie 28,65 s.

 

 

Wśród chłopców młodszych triumfował Dominik Matysiak przepływając 50 m stylem dowolnym w czasie 27,65 s.

 

W zeszłym roku woda dosłownie się "zagotowała" w trakcie wyścigu na 100 m stylem motylkowym, w którym Konrad Czerniak zawodnik KS "Wisła" Puławy pokonał o 0,08 s Pawła Dembniaka z MKS – SMS "Victoria" Racibórz. Były to dwa najwyżej punktowane wyniki wśród chłopców starszych.

 

Już w niedzielę zobaczymy jak będzie w tym roku.

 

/Piela/
  

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here