Piłkarscy związkowcy nie chcą basenu na OSiRze

0

Magistrat ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na budowę krytej pływalni przy ul. Zamkowej.

 

- reklama -

Na ośrodku ma się znaleźć basen pływacki o długości 25 m. z 8 pełnowymiarowymi torami pływackimi wyposażonymi w aparaturę pomiarową, która powinna spełniać kryteria wymagane przy przeprowadzaniu zawodów międzynarodowych, niecka musi posiadać także boczne tory rezerwowe. Poza basenem głównym planuje się basen rekreacyjny o nieregularnych kształtach o powierzchni ok. 150 metrów kw. i głębokości od 0,6 m. do 1,3 m. z wydzieloną częścią do nauki pływania (min. 2 tory – 12,5 m. x 4,5 m.) i atrakcjami: sztuczną rzeką, gejzerami powietrzne, masaż wodno-powietrzny, ławeczki napowietrzające, masaż karku z szeroką wylewką oraz 2 -3 wanny do hydromasażu – whirpool na 4 osoby każda. W ośrodku maja się tez znaleźć dwie zjeżdżalnie rurowe o długości 50 m. i 100 m.

Poza tym ma być bufet na 50 osób, widownia po obu stronach basenu do 500 miejsc, sauna dla każdego zespołu przebieralni, solarium, salka ćwiczeń – aerobik, fitness, siłownia o powierzchni 100 m.kw.

 

Zlokalizowanie pływalni w miejscu boiska na OSiRze nie podoba się Januszowi Gałązce, wiceprezesowi ds. szkolenia raciborskiego Podokręgu Śląskiego Związku Piłki Nożnej. – Rekreacja w mieście jest problemem w ogóle. Basen w Oborze jest tylko jej namiastką, a prezydent startując w wyborach obiecywał odbudowę basenów przy Bema. Strzałem w dziesiątkę była chęć zbudowania przez powiat basenu przy SMS-ie, źle się stało, że z niego zrezygnowali – mówi Janusz Gałązka. – Raciborzanie chcą basenu ogólnodostępnego, takiego jak na Bema, a nie tylko dla wybrańców – uważa działacz.

Jest zdania, że na terenie OSiR-u gmina powinna przede wszystkim stworzyć boisko ze sztuczną nawierzchnią. – Związek interweniował już w tej sprawie w urzędzie miasta. Obiecali, że uwzględnią nasze uwagi… – mówi Janusz Gałązka.

 

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here