Powiat chce remontu dróg transgranicznych

0

15 maja w raciborskim starostwie odbyło się spotkanie na temat możliwości modernizacji dróg transgranicznych z terenu powiatu raciborskiego.

Materiał opublikowany na zlecenie starostwa.

- reklama -

 

Fundusze na ten cel będzie można pozyskać w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele: władz Powiatu Raciborskiego, gmin powiatu oraz delegacja z Urzędu Wojewódzkiego z Ostrawy pod przewodnictwem Iwo Murasa Kierownika Wydziału Komunikacji i Zarządu Dróg.

 

Podczas spotkania omawiano warunki techniczne przebudowy i modernizacji powiatowych dróg transgranicznych: Gródczanki-Trebom, Tworków-Hat oraz drogi na odcinku Racibórz-Krawarz (ul. Opawska).

 

Dalszy rozwój pogranicza polsko-czeskiego uwarunkowany jest poprawą dostępności transportowej tego obszaru. Ważne jest więc wspieranie projektów dotyczących modernizacji i rozwoju infrastruktury komunikacyjnej o znaczeniu lokalnym i regionalnym na obszarze pogranicza polsko-czeskiego oraz transgranicznych połączeń komunikacyjnych w celu zwiększenia atrakcyjności inwestycyjnej obszaru pogranicza. Chodzi przede wszystkim o modernizację, rekonstrukcję, budowę i poprawę jakości (stanu technicznego) oraz parametrów infrastruktury transportowej w obszarze.

 

/Starostwo Powiatowe/

 

Redakcja zastrzega sobie możliwość moderowania komentarzy pod tym artykułem. Komentarze o obraźliwej /i/lub niemerytorycznej treści będą usuwane.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here