Od 1 lipca nie będzie zwolnień z obowiązku używania kas

Rozporządzenie MF, które weszło w życie 1 stycznia w sprawie kas rejestrujących, zwalniało do dnia 30 czerwca niektóre grupy podatników z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży.

Artykuł sponsorowany

- reklama -

 

W praktyce oznaczało to, że z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży byli zwolnieni nie tylko ci podatnicy, którzy w poprzednim roku podatkowym nie przekroczyli 40 tys. zł oraz 20 tys. zł dla podatników rozpoczynających działalność, ale także ci, którzy zostali wymienieni w załączniku.

 

Paragraf 2 wspomnianego rozporządzenia mówi, że zwalnia się do dnia 30 czerwca 2008 r. z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży w zakresie czynności wymienionych w załączniku, określającym grupy podatników wykonujących działalność gospodarczą w zakresie symboli PKWiU i szczegółowo wymienionych nazw towarów, usług i czynności.

 

Kompleksową informację i interpretację przepisów w tym zakresie zapewnia firma SOFT-ib.

 

Opracowanie: SOFT-ib

 

Firma SOFT-ib (róg Klasztornej i Ogrodowej) posiada w ofercie szeroki wybór kas fiskalnych: ELZAB POSNET NOVITUS DATEX INNOVA ELEMIS. Prowadzi Autoryzowany Serwis Fiskalny, Kompleksowe Rozwiązania Komputerowe dla firmy i osób detalicznych, wdrożenia oprogramowania magazynowego dla firm. Więcej na: www.softib.pl

 

Pobierz pełny tekst rozporządzenia.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here