Festyn Rodzin Zastępczych w Wojnowicach

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie pod patronatem starosty raciborskiego zorganizowało po raz drugi festyn z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego oraz Dnia Dziecka.

Impreza odbyła się 1 czerwca na terenie parku zamkowego w Wojnowicach. Obecni na festynie starosta Adam Hajduk, poseł Henryk Siedlaczek i dyrektor PCPR Henryk Hildebrand podziękowali rodzicom zastępczym za ich poświęcenie, trud wychowawczy i miłość okazywaną przyjętym dzieciom.

- reklama -

 

Zarówno dzieci oraz ich rodzice i opiekunowie uczestniczyli w atrakcyjnym programie artystyczno-rozrywkowym z udziałem: zespołu wokalnego MIRAŻ pod kierownictwem Elżbiety Biskup, teatrzyku aktorskiego „Pompon z Bąblem” i zespołu muzyczno wokalnego „Agat” Józefa Kuźmińskiego z Raciborza.

Dużym powodzeniem cieszyły się liczne konkursy piosenkarskie i sprawnościowe. W ramach konkursu artystycznego wystąpiły rodziny Państwa Maisik i Kruppa oraz wychowankowie Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo Wychowawczej w Pogrzebieniu – prowadzonej przez siostry Salezjanki.

 

 

 

Wiele emocji wzbudził rodzinny turniej sprawnościowy z konkurencjami: bieg z wiaderkiem wody, wyścigi na hulajnogach i szczudłach, wyścigi z taczkami oraz naśladowanie głosów ptaków i rozśmieszanie publiczności. W turnieju bezkonkurencyjna okazała się rodzina Państwa Garus.

Najmłodsi uczestnicy festynu rysowali kredą na betonie swoje marzenia wakacyjne. Sporo intertesujących  punktów programu rozlokowanych było na terenie parku zamkowego jak: dmuchany zamek, przejażdżki rodzinne bryczką konną, koło szczęścia „Zuzka”, rzuty do foki, wyścigi w workach i ze skakankami, skoki na dmuchanych piłkach.

 

 

Z wielkim zainteresowaniem dzieci przyglądały się pokazom rycerskim „Gwardii Wareckiej” – grupie z Raciborza. Przyjechała też na imprezę raciborska grupa harlejowców na czele z wicestarostą Andrzejem Chroboczkiem. Dzieci mogły podziwiać ciekawe motory i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

 

Dużą pomoc okazali sponsorzy: Fundacja Ernst & Young z Warszawy. Bank Spółdzielczy z Raciborza, Raciborska Spółdzielnia Mleczarska, Firma Cukiernicza Silvest S.A. W Nędzy, Zakład Krawiecki „Gabriela” Pani Kowalczyk oraz raciborscy cukiernicy – Adrian Malcharczyk, Franciszek Hosnowski i Alfred Chrobak.

 

/K.N./

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here