Będzie remont drogi od Zabełkowa do granicy województwa

0

O sprawie pisaliśmy już na naszych łamach w Czy DK nr 45 doczeka się modernizacji?

Poseł Henryk Siedlaczek uważa, że różnice w jakości dróg widać, przekraczając granice województw. – Wyjeżdżając z Opolszczyzny w kierunku granicy państwa, zamiast drogi o coraz lepszych parametrach technicznych, poruszamy się zdeformowaną, wręcz "połataną" jezdnią wątpliwej nośności konstrukcji – jest zdania poseł.

- reklama -

 

Jak informuje Ministerstwo Infrastruktury, mimo, że środki przeznaczane na odnowy dróg krajowych w ostatnich latach rosną (2004 r. – 608 mln zł, 2005 r. – 770 mln zł, 2006 r. – 1610 mln zł, 2007 r. – 1694 mln zł), potrzeby dotyczące remontów dróg wciąż znacznie przewyższają możliwości budżetu państwa.

– Niestety, nie da się w ciągu kilku lat nadrobić wieloletnie niedofinansowanie infrastruktury drogowej i wykonać wszystkie niezbędne dla sieci prace – komentuje Cezary Grabarczyk, minister infrastruktury.

 

Z informacji ministerstwa wynika, że na terenie województwa śląskiego do końca 2007 roku prowadzone były remonty 13 dróg o łącznej długości ok. 40 km. Na drodze krajowej nr 45 wyremontowano w ostatnich miesiącach 4,5-kilometrowy odcinek od Tworkowa do Bieńkowic. Natomiast w 2009 roku, jak deklaruje Grabarczyk, planowany jest remont 35-kilometrowy odcinek drogi Zabełków-Racibórz-granica województwa opolskiego.

 

/s/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here