Pasmo sukcesów brzeźnickiego „Dębu”

0

W zapasach kadeci z Brzeźnicy najlepsi w Polsce.

 

- reklama -

Na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Kadetów w zapasach w stylu wolnym zapaśnicy "Dębu" Brzeźnica zdobyli pięć medali. Zawody odbyły się na hali sportowej w Rudniku.To pierwsza impreza takiej rangi na tym obiekcie zakończona bezsprzecznym sukcesem organizacyjnym gospodarzy i co najważniejsze sportowym zawodników, małego klubu sportowego z Brzeźnicy. W swoich kategoriach wagowych na najwyższym stopniu podium stanęli: Ryszard Nowak, Paweł Drzeżdzon i Jacek Bileński zdobywając tytuły Międzynarodowych Mistrzów Polski Kadetów. Brązowe medale dołożyli Sebastian Jezierzański i Marcin Tumulla. Ponadto Mateusz Woźniak zajął piąte miejsce w swojej kategorii wagowej. Tym sposobem w punktacji klubowej "Dąb" Brzeźnica zajął pierwsze miejsce w Polsce. Zawody zaszczycili swoją obecnością senator Antoni Motyczka, poseł Henryk Siedlaczek, starosta raciborski Adam Hajduk, wicestarosta Andrzej Chroboczek, wójt gminy Rudnik Alojzy Pieruszka, a także jego magnificencja rektor PWSZ w Raciborzu dr hab. Michał Szepelawy oraz Jerzy Wziontek były starosta raciborski, którzy z wielką przyjemnością dekorowali młodych sportowców. Ponadto w trakcie uroczystego otwarcia obchodzący 55 – lecie istnienia Ludowy Klub Sportowy "Dąb Brzeźnica został uchonorowany Odznaką "Wyróżniony Herbem Powiatu Raciborskiego". Z rąk posła Henryka Siedlaczka i starosty Adama Hajduka odznakę w formie medalu i pamiątkowy dyplom odebrał obecny prezes klubu Hubert Skornia. Bezpośrednio po oficjalnym otwarciu odbyło się dziesięć walk finałowych. Trzy z nich wygrali zapaśnicy "Dębu" deklasując rywali. W opinii trenera kadry narodowej kadetów Cezarego Jasterba najlepszym zawodnikiem mistrzostw był Jacek Bileński, ale najlepszym technikiem, który w całym turnieju nie stracił nawet jednego punktu technicznego, został Paweł Drzeżdzon. Trzeci ze "złotych" chłopców Ryszard Nowak otrzymał klubowe wyróżnienie.

 

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorek w Siedlcach

Zawodniczki z Brzeźnicy zajęły następujące pozycje: Justyna Ratyńska 59 kg – III, Sylwia Bańczyk 63 kg – V. Zarząd LKS „Dąb” Brzeźnica informuje, że podczas Wojewódzkiego Turnieju o Puchar Prezesa Śląskiego Związku Zapaśniczego w zapasach styl wolny, które odbyły się 23.02.08r. w Woli zawodnicy tutejszej sekcji zapaśniczej uzyskali następujące miejsca: Żacy – Kampik Michał 28 kg – I,  Chluba Aleksandra 28 kg – II m – wraz z chłopcami, Garbarz Tomasz 30 kg – I, Paluch Dawid 30 kg – IV, Jędrzejczak Roman 30 kg – III. Dzieci: Patryk Ołenczyn 32 kg – I , Kozina Aleksander 38 kg – IV, Ostrowski Nataniel 42 kg – I, Wiśniewska Joanna 42 kg – IV, Kampik Mateusz 47 kg – I, W relacji klubów LKS „Dąb” Brzeźnica zajął III pozycję.

 

 

Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

W dniach 29-30.03.08 zawodnicy sekcji zapaśniczej brali udział w eliminacjach gdzie zajęli następujące miejsca:Mateusz Woźniak 46 kg – II, Nikola Chluba 46 kg – I. ww. zawodnicy dołączyli do grona wcześniej zakwalifikowanych brzeźnickiego "Dębu",z są to: Aleksandra Iwanowska, Sara Jezierzańska, Justyna Ratyńska, Sabina Ratyńska, Monika Ołenczyn, Sebastian Jezierzański, Paweł Drzeżdzon, Jacek Bileński, Ryszard Nowak, Marcin Tumulla. W sumie aż 12 zawodników wywalczyło awans do tej prestiżowej imprezy roku. W tym miejscu należałoby przypomnieć, że w roku ubiegłym do tej imprezy zakwalifikowało się 9 zawodników zdobywając 7 pozycji medalowych

 

Puchar Polski Seniorek i Kadetek

Udany start zapaśniczek z Dębu Brzeźnica – w pierwszym tegorocznym Pucharze Polski Seniorek i Kadetek, który odbył się w Stargardzie Szczecińskim w dniach 25-27.bm. Gdzie Sylwia Bileńska zdecydowanie wygrała w kategorii 55 kg. pokonując swoje krajowe rywalki: Annę Zwirydowską i Agatę Pietrzyk, ponadto uznana została najlepszą zawodniczką turnieju. Zwycięstwem tym udowodniła, że jest najlepszą zawodniczką w tej kategorii wagowej w Polsce, i że ma szanse włączyć się do rywalizacji w turniejach kwalifikacyjnych o wyjazd do Pekinu. Bezpośrednio po wygranym turnieju wraz z reprezentacją Kraju poleciała do USA gdzie brała udział w meczu Polska –USA oraz w silnie obsadzonym turnieju D. Schulza w Chicago. Dobrze spisały się również młode zawodniczki w Pucharze Polski Kadetek: Sara Jezierzańska 46kg i Justyna Ratyńska w kat. 60 kg. Obie zajęły pierwsze miejsca. Aleksandra Iwanowska w kat 52 kg zajęła III, Sabina Ratyńska w kat. 43 kg zajęła V, a Monika Ołenczyn w kat. 49 kg zajęła VIII miejsce. Cała piątka tym samym zakwalifikowała się do finału tegorocznej XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W klasyfikacji drużynowej Pucharu Polski Kadetek LKS Dąb Brzeźnica zajął IV miejsce. Polski Związek Zapaśniczy doceniając wyniki osiągnięte przez nasze młode zawodniczki powołał je w skład reprezentacji Kraju na Międzynarodowy Turniej zapaśniczy Kadetek- FILA, który odbył się w Austrii.

 

 

Puchar Polski w zapasach kobiet

W Pucharze Polski w zapasach kobiet, które odbyły się w Raciborzu Zawodniczki klubu Sportowego LKS Dąb Brzeźnica zdobyły 3 medale. Bardzo dobrze powalczyła Justyna Ratyńska I miejsce w kategorii 63kg. Nie udał się rewanż najlepszej zawodniczki Dębu Sylwii Bileńskiej kat. wag. 55 kg, która przegrała walkę o I miejsce z swoją rywalką Anną Zwirydowska zajmująć ostatecznie III miejsce. Brązowy medal zdobyła także Sylwia Bańczyk w kategorii wagowej 67 kg. Pierwszy start młodych zawodniczek Dębu w tak poważnej imprezie należy uznać za bardzo udany. Nadmienia się, że aktualnie najlepsza zawodniczka Dębu Sylwia Bileńska jeszcze przed Pucharem Polski otrzymała z Polskiego Związku Zapaśniczego nominację do startu w Turnieju Kwalifikacyjnym do Igrzysk. Kolejny udany start zaliczyli najmłodsi adepci sportu zapaśniczego Dębu Brzeźnica. W Solcu Kujawskim odbył się jak co roku  organizowany Międzynarodowy Turniej Uczniowskich Klubów Sportowych w stylu wolnym chłopców i dziewczyn. W grupie dzieci:najlepsi byli: Chluba Aleksandra, Garbarz Tomasz, Ołenczyn Patryk, Jezierzański Michał, Kluczyński Dominik, Kozina Aleksander, Wiśniewska Joanna. W grupie młodzików najlepsi to: Woźniak Mateusz, Piperek Patryk. Wśród młodziczek najlepsze to: Ratyńska Sabina, Chluba Nikola. W imprezie startowało 430 zawodników z 60 klubów w tym ekipy zagraniczne z Białorusi, Łotwy, Ukrainy i Rosji. W punktacji klubowej młodzi zawodnicy  LKS „Dąb” Brzeźnica zajęli wysokie IV miejsce.

 

Zapaśnicy Dębu najlepsi w Polsce

Po sukcesie Sylwii Bileńskiej która zajęła I miejsce w Pucharze Polski Seniorek i udanym starcie w Pucharze Polski Kadetek gdzie 5- zawodniczek uzyskało kwalifikacje do udziału w tegorocznej Olimpiadzie Młodzieży do rywalizacji o udział w tej niewątpliwie najważniejszej imprezie roku włączyli się chłopcy startujący w Pucharze Polski Kadetów w zapasach styl wolny które odbyły się w dniach  8-10.02.08r w Kielcach: Nowak Ryszard – III miejsce, Drzeżdzon Paweł – I miejsce, Tumulla Marcin – III miejsce, Jezierzański Sebastian – III miejsce, Bileński Jacek – I miejsce. W zawodach startowało 240 zawodników z 54 klubów, w punktacji klubowej młodzi zapaśnicy z Dębu zajęli zdecydowanie I miejsce w Polsce. Cała piątka w swoich kategoriach wagowych zakwalifikowała się tym samym do XIV OOM która w tym roku odbędzie się w woj. Dolnośląskim. Uwzględniając wcześniejszy awans 5- zawodniczek do chwili obecnej z Dębu kwalifikacje uzyskało 10 zawodników. Udanie zakończył się występ najlepszej zawodniczki Dębu Sylwii Bileńskiej, która zajęła II miejsce w silnie obsadzonym międzynarodowym turnieju im. D. Schulza w Colorado Springs –USA. Podczas Międzynarodowego Turnieju zapaśniczego kadetek, który odbył się w Austrii zawodniczki LKS „Dąb” Brzeźnica zajęły następujące miejsca: Sara Jezierzańska – III, Justyna Ratyńska – V, Aleksandra Iwanowska – VIII.

 

 

Międzynarodowy Turniej Kadetów – Kaliningrad

Dobrze spisali się zawodnicy sekcji zapaśniczej LKS „Dąb” Brzeźnica powołani w skład kadry narodowej na turnieju w Kaliningradzie, który odbył się w dniach 14-17.03.2008r. Jacek Bileński 76 kg – I miejsce, Paweł Drzezdżon 54 kg – II miejsce.

 

XIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach w stylu wolnym

Podczas olimpiady dobrze spisali się zawodnicy i zawodniczki klubu. Chłopcy uzyskali następujące miejsca: Paweł Drzeżdzon 54kg – I, Jacek Bileński 76kg – I, Sebastian Jezierzański 67 kg – II, Ryszard Nowak 50kg – III, Marcin Tumulla 58kg – III. Łącznie w zawodach startowało 240 zawodników. W klasyfikacji klubowej LKS „Dąb” Brzeźnica zajął I miejsce na 64 startujących klubów. Mistrzowie Olimpiady: Paweł Drzeżdzon i Jacek Bileński zostali powołani przez PZZ do udziału w Międzynarodowych zawodach w zapasach w stylu wolnym kadetów które odbędą się w dniach 8-12.05.08 we Lwowie. Dziewczęta natomiast uzyskały również bardzo dobre wyniki: Sara Jezierzańska 46kg- I, Justyna Ratyńska 60 kg – I, Aleksandra Iwanowska 52 kg – III, Sabina Ratyńska 43 kg- III, Monika Ołenczyn 52 kg – VII, Nikola Chluba 46kg – XVII. Łącznie w turnieju starowało 151 zawodniczek. W klasyfikacji klubowej dziewczęta zajęły III miejsce na 43 startujące kluby. Mistrzynie Olimpiady: Sara Jezierzańska i Justyna Ratyńska powołane zostały przez PZZ do udziału w Międzynarodowych zawodach w zapasach Kadetek które odbędą się 8-12.05.08r. w Dormagen. Sylwia Bileńska najlepsza zawodniczka Dębu powołana została przez PZZ na Międzynarodowy Turniej Kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Zawody te odbyły się w Toronto.

 

Mistrzostwa Śląska Żaków, Dzieci i Kadetów w zapasach styl wolny

odbyły się 13.04.08r. Na hali sportowej w Rudniku. Zawodnicy brzeźnickiego dębu znów okazali się bezkonkurencyjni. Poniżej zamieszczamy wyniki sportowe uzyskane przez zawodników LKS „Dąb” Brzeźnica w czasie trwania turnieju: Kadeci: Woźniak Mateusz 50 kg – I miejsce, Nowak Ryszard 54 kg – I miejsce, Drzeżdzon Paweł 58 kg – I miejsce, Tumulla Marcin 63 kg – I miejsce, Jezierzański Sebastian 76 kg – I miejsce, Bileński Jacek 85 kg – I miejsce. Dzieci: Ołenczyn Patryk 32 kg – I miejsce, Jezierzański Michał 35 kg – I miejsce, Kluczyński Dominik 35 kg – II miejsce, Kozina Aleksander 38 kg – II miejsce, Kampik Mateusz 47 kg – I miejsce. Żaki: Jędrzejczak Tomasz 27 kg – II miejsce, Gołachowski Patryk  27 kg – III miejsce, Kampik Michał 28 kg – I miejsce, Chluba Aleksandra 28 kg – II miejsce, Ryń Szymon 28 kg – III miejsce, Paluch Dawid 28 kg – IV miejsce, Garbarz Tomasz 30 kg – I miejsce. W grupie dzieci – dziewczyn: Wiśniewska Joanna – I miejsce. W punktacji drużynowej I miejsce zajęła Slavia Ruda Śląska a na miejscu II uplasował LKS „Dąb”. W Mistrzostwach startowało 105 zawodników z 6 klubów.

 

/Gmina Rudnik/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here