Jubilaci z Rudnika

0

90. rocznica urodzin i Szmaragdowe Gody

11 kwietnia swoje 90. urodziny obchodziła Pani Anna Urbinska z Rudnika. Pani Anna urodziła się w Rudniku, tu mieszkała i chodziła do szkoły.

- reklama -

 

Po wyjściu za mąż wyprowadziła się do Raciborza, gdzie mieszkała wspólnie z mężem i dziećmi przez kilka lat, a po wybudowaniu domu wróciła z rodziną do Rudnika. Jubilatka całe swe życie poświęciła na prowadzenie domu i wychowanie pięciorga dzieci. Z licznych przeżyć, ciekawych i czasem trudnych miło wspomina wybryki swoich dzieci. Pani Anna doczekała jedenastu wnuków i ośmiu prawnuków.

 

Państwo Anna i Joachim GAWLIK ze Sławikowa 30 maja świętowali jubileusz 55-lecia pożycia małżeńskiego.

 

Przed Urzędnikiem Stanu Cywilnego w Sławikowie zawarli związek małżeński 30 maja 1953r., a w kościele parafialnym w Sławikowie ślubowali sobie dwa dni później. Znali się od najmłodszych lat, ponieważ oboje od urodzenia mieszkają w Sławikowie. Pan Joachim przez 37 lat pracował jako cieśla w Zakładzie Remontowo – Budowlanym w Rybniku, a Pani Anna zajmowała się prowadzeniem gospodarstwa domowego i wychowywaniem dzieci. Urodziły im się dwie córki i syn, doczekali czterech wnuków, jednego prawnuka i jednej prawnuczki.

 

Z okazji tak doniosłych rocznic życzenia Jubilatom złożył osobiście Wójt Gminy Rudnik Alojzy Pieruszka. Życzymy na dalsze lata dużo szczęścia, zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz doczekania następnych jubileuszy.

 

Gmina Rudnik

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here