Wkrótce remont budynku RCK przy ul.Chopina

0

W lutym 2010 roku ma się zakończyć remont budynku Raciborskiego Centrum Kultury przy ul. Chopina, który niebawem się rozpocznie.

– W drugiej połowie lipca powinniśmy już wiedzieć, kto będzie wykonawcą  – mówi Janina Wystub, dyrektor RCK. Wówczas poznamy harmonogram prac, który będzie z nim ustalany – dodaje. 

- reklama -

 

 

 

Remont ma objąć cały budynek – od piwnic po strych i elewację. Zostaną między innymi wymienione instalacje, okna, oświetlenie, wentylacje – wymienia Wystub.

 

 

Na jego czas wszystkie imprezy będą odbywać się w Strzesze przy ul. Londzina. – Będziemy prosili również dyrektorów szkół o udostępnienie sal, aby wszystkie zajęcia mogły się odbywać – wyjaśnia dyrektor RCK.

 

W wyremontowanych pomieszczeniach RCK przy ul Chopina nie zabraknie miejsca – jak zapewnia  Janina Wystub – dla kina. – Chcemy iść w kierunku kina ambitnego, edukacyjnego. Prowadzimy już rozmowy z fachowcami z branży filmowej, którzy mogliby prowadzić wykłady u nas – podkreśla. 

 

Są również plany, aby na pierwszym piętrze utworzyć galerię, w której raciborscy artyści mogliby promować swoje prace, zaś w piwnicy – klub jazzowy. – Musiałby on mieć jednak oddzielne wejście, aby nie przeszkadzał działaniu RCK – przyznaje dyrektor.  

 

/KJ/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here