
24 i 25 lipca w Krzyżanowicach na parkingu Urzędu Gminy przy ul. Głównej 5 w mammobusie będą przeprowadzane bezpłatne badania piersi.
W badaniach mogą wziąć udział kobiety urodzone w latach 1937-1961.
Rejestracja jest obowiązkowa. Można się zarejestrować wcześniej: osobiście w Urzędzie Gminy Krzyżanowice, pokój nr 22 lub telefonicznie pod nr tel. (0 32) 419 40 50 wew. 128 oraz w dniach badań w mammobusie.
Badania są adresowane głównie dla kobiet znajdujących się w grupie ryzyka. Aby skorzystać z badań, od ostatniego badania muszą upłynąć pełne dwa lata. Z udziału w programie wykluczone są pacjentki leczone w Poradniach Chorób Piersi oraz pacjentki leczone z powodu rozpoznanego raka piersi – podkreślają organizatorzy.
/KJ/





![Raciborskie Dni Urody odbyły się po raz dziesiąty [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/Raciborskie-Dni-Urody.jpg)
![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)





![I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/polonistyczny-olimp-48-218x150.jpg)


![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)









