Angielski dla raciborskich pierwszoklasistów

0

Zgodnie z zapowiedziami MEN od 1 września nauka języka obcego będzie obowiązkowa od pierwszej klasy szkoły podstawowej.

Ministerstwo Edukacji Narodowej chce aby każdy uczeń, kończąc naukę w szkole, znał dwa języki, w tym język angielski. Nie narzuca jednak, aby wszyscy pierwszoklasiści uczyli się języka angielskiego. Zakłada tylko, że  jeśli pierwszym językiem obcym nie był angielski, to musi on być obowiązkowo drugim – wyjaśnia Zbigniew Marciniak z MEN.

- reklama -

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiada również sześciostopniowy opis biegłości językowej zgodny z opisem przygotowanym przez Radę Europy. Nowa podstawa programowa zakłada, że uczeń, kończąc szkołę podstawową, będzie posługiwał się językiem obcym na poziomie A1, zaś uczeń zdający maturę na poziomie rozszerzonym, będzie się nim posługiwał na poziomie B2.

 

– Pieniądze na lekcje języka obcego dla pierwszoklasistów pochodzić będą z miejskiego budżetu. W przypadku Raciborza będzie to jezyk angielski, bowiem nie zgłaszano nam innych propozycji – wyjaśnia Anita Tyszkiewicz-Zimałka, inspektor ds. informacyjno-prasowych Urzędu Miasta Racibórz.

 

Teraz ustawowo uczniowie rozpoczynają naukę języka obcego w czwartej klasie szkoły podstawowej. Drugi język obcy obowiązkowy jest w szkole ponadgimnazjalnej. Z kolei od 1 września następnego roku ma być obowiązkowa nauka drugiego języka obcego od pierwszej klasy gimnazjum.

 

/KJ/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here