Pomóż ukraińskiej Tyśmenicy

Miasto Racibórz organizuje pomoc dla powodzian z Tyśmenicy na Ukrainie – miasta partnerskiego Raciborza, które doświadczyło klęski powodzi.

W wyniku opadów z ubiegłego tygodnia w zachodniej Ukrainie, w rejonie Iwano-Frankowsk, gdzie leży Tyśmenica, woda zalała 40 tys. budynków, uszkodzone jest 700 km dróg. Bez prądu jest około 300 miejscowości, pod wodą znalazło się 18 tysięcy hektarów upraw. Wciąż wiele osób znajduje się w strefie bezpośredniego zagrożenia. Są również ofiary śmiertelne. Prezydent Wiktor Juszczenko ogłosił zachodnią Ukrainę obszarem klęski żywiołowej. Podobnie jak w 1997 roku w Raciborzu, w Tyśmenicy to największa powódź od 100 lat.

- reklama -

 

– Pamiętając tragiczne skutki powodzi w naszym mieście, zwracam się do Państwa z ogromną prośbą o pomoc dla powodzian z Tyśmenicy. Utworzone zostało specjalne konto dla wpłat związanych z pomocą powodzianom w Tyśmenicy, na które można przekazywać pomoc finansową – apeluje Mirosław Lenk, prezydent Raciborza.

 

Nazwa:
Miasto Racibórz
Powódź – pomoc dla ukraińskiej Tyśmenicy
ING Bank Śląski
IBAN PL: 91 1050 1070 1000 0023 3050 6797

 

Ponadto w Ośrodku Pomocy Społecznej w Raciborzu, mieszczącym się przy ul. Sienkiewicza 1, utworzono punkt zbiórki darów dla powodzian. Przyjmowane będą tylko rzeczy nowe. Zbiórka darów dla powodzian trwać będzie w dniach 04-08 sierpnia 2008 roku w godzinach od 10.00 do 12.00.

 

/k/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here