W Zabełkowie zatrzymano przemytnika spirytusu

0

W czwartek, 31 lipca, funkcjonariusze ŚOSG ujawnili i zatrzymali spirytus niewiadomego pochodzenia, który przewoził w swoim samochodzie obywatel Polski.

Do ujawnienia alkoholu doszło w rejonie miejscowości Zabełków w powiecie raciborskim, podczas rutynowej kontroli drogowej prowadzonej przez funkcjonariuszy z mobilnego patrolu Straży Granicznej.

- reklama -

 

 

Jednym z wytypowanych do kontroli pojazdów, był samochód osobowy marki Daewoo Matiz kierowany przez 58-letniego mieszkańca województwa opolskiego. Gdy funkcjonariusze, w trakcie prowadzonych czynności, poprosili kierowcę o otwarcie bagażnika pojazdu okazało się, że w środku znajdują się dwa kartonowe pudła, a w nich 20 litrowych butelek spirytusu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wartość ujawnionego alkoholu szacuje się na 1600 zł. Mężczyzna tłumaczył się, że alkohol kupił na przygranicznym targowisku od nieznanych osób, na własne potrzeby.

 

Ujawniane wielokrotnie przez Straż Graniczną tego typu przypadki pozwalają przypuszczać, że kupiony przez mężczyznę spirytus bez znaków skarbowych akcyzy może pochodzić z nielegalnej rozlewni alkoholu i wytwarzany być z rozcieńczalnika spirytusowego do farb. Spożywanie takiego alkoholu może być szkodliwe dla zdrowia.  

 

58-latek z godził się na przepadek ujawnionego w jego samochodzie alkoholu i wystąpił z wnioskiem o dobrowolne poddanie się karze. Teraz sprawa zostanie przekazana celnikom z Rybnika celem prowadzenia dalszych czynności

 

Zobacz również Zatrzymano 48-latka przewożącego 60 litrów nielegalnego spirytusu.

 

/k/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here