Bezpłatne porady prawne w raciborskiej „Tęczy”

0

Stowarzyszenie Przyjaciół Człowieka „TĘCZA” w Raciborzu 1 sierpnia br. rozpoczęło realizację projektu "Punkt bezpłatnych prawnych – prawo dla każdego".W ramach projektu został rozszerzony zakres już wcześniej udzielanych bezpłatnie porad, z których skorzystać mogą wszyscy zainteresowani. Tęcza już po raz  drugi otrzymała środki finansowe na rozszerzony zakres poradnictwa prawnego z Instytutu Spraw Publicznych. Bezpłatne porady prawne obejmują szeroki zakres porad prawa pracy, prawa cywilnego i karnego, przepisów prawa rodzicielskiego, prawa bezrobotnych oraz ochrony przed sprawcami przemocy domowej. Co ważne oferowana pomoc prawna nie sprowadza się tylko do porad, ale także jest możliwość pomocy przy kwestiach formalnych tj. formułowanie pism procesowych.

Biorąc pod uwagę fakt, że porady prawne w kancelariach prawnych nie należą do tanich akcja stowarzyszenia cieszy się dużą popularnością. Ceny porad prawnych zaczynają się od 40zł, ale mogą kosztować nawet kilkaset złotych, jeżeli sprawa jest poważna. W przypadku, gdy prawnicy z tęczy nie są w stanie pomóc wskazują inną instytucję, która będzie w stanie rozwiązać dany problem.

- reklama -

Zdecydowanie większą część klientów Tęczy stanowią kobiety potrzebujące pomocy w sprawach związanych z przemocą w rodzinie, alimentami lub rozwodami.

Po pomoc można zgłaszać się osobiście w siedzibie Stowarzyszenia Tęcza w Raciborzu przy ul. Ocickiej 4 lub pod numerem telefonu 032 417-85-56. Prawnicy pełnią dyżury w każdy piątek od godziny 17 do 19.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here