Przedstawiciele Powiatu Märkischer odwiedzą Pogrzebień

W sobotę, 16 sierpnia o godzinie 9:00, przedstawiciele Sauerlandzkiego Towarzystwa Miłośników  Pieszych Wędrówek  z Powiatu Märkischer, odwiedzą DPS-y powiatu raciborskiego.

Przedstawiciele Sauerlandzkiego Towarzystwa Miłośników Pieszych Wędrówek (SGV) z Powiatu Märkischer na czele ze skarbnikiem organizacji Haraldem Kahlertem po raz kolejny odwiedzą Domy Pomocy Społecznej z terenu powiatu raciborskiego.

- reklama -

 

Przedstawiciele przyjechali do powiatu raciborskiego po raz pierwszy trzy lata temu po namowach Starosty Powiatu Märkischer. Wtedy to rozeznali potrzeby poszczególnych placówek oraz nawiązali pierwsze kontakty. Jak zapewniają zależy im na kontynuowaniu pomocy kierowanej do DPS-ów z terenu powiatu raciborskiego. Odwiedzą Dom Pomocy Społecznej przy Placu Jagiełły w Raciborzu oraz Wielofunkcyjną Placówkę Opiekuńczo-Wychowawcza w Pogrzebieniu.

 

Tym razem niemiecka organizacja przywiezie nie tylko najpotrzebniejsze rzeczy dla podopiecznych placówek, ale i 13 187, 15 zł. Środki pieniężne zostaną przekazane dla Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Pogrzebieniu. Uroczyste wręczenie symbolicznego czeku zaplanowano na godz. 11.00 (Pogrzebień).

 

/ab/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here