Tym razem bez punktów „u siebie”

0

W drugiej kolejce IV ligi piłki nożnej, w grupie drugiej drużyna KP "Unia" Racibórz przegrała z GKS "Grunwald" Ruda Śląska 0:1 remisując do 90 minuty 0:0.

- reklama -

Jak podsumował prezes Andrzej Starzyński:
…nie udała się inauguracja nowego sezonu przed własną publicznością, niestety po stojącym na niezbyt wysokim poziomie spotkaniu przegraliśmy z Grunwaldem Ruda Śląska, a na dodatek bramkę straciliśmy już w doliczonym czasie gry. Niewiele zatem zabrakło, aby zdobyć kolejny punkt, jednak tym razem potwierdziło się stare piłkarskie powiedzonko, że niewykorzystane sytuacje się mszczą o czym boleśnie przekonali się w sobotę piłkarze naszej drużyny…

 

 …mecz w swoim przebiegu miał kilka zwrotów, ale to piłkarze naszej drużyny w końcówce byli groźniejsi i przy odrobinie szczęścia mogli wygrać trzy punkty. W 79 minucie w zamieszaniu po rzucie rożnym w polu bramkowym Grunwaldu piłka spadła pod nogi Edwarda Kowalczyka, ale i w tej sytuacji zabrakło skuteczności, później jeszcze Kamil Szałkowski tuż po wejściu na boisko, w swoim pierwszym kontakcie z piłką uderzył z kilku metrów z "woleja", jednakże piłka przeszła obok bramki Grunwaldu, gdyby trafił byłoby to prawdziwe "wejście smoka"… kończy wypowiedź prezes Andrzej Starzyński.

 

"Katem" raciborzan okazał się wprowadzony do gry w 84 minucie spotkania Michał Zuga, który w zamieszaniu podbramkowym po rzucie rożnym z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki "Unii".

W sobotnim meczu KP "Unia" Racibórz zagrała w natępującym składzie: Michał Bedryj, Edward Kowalczyk, Piotr Sławik, Grzegorz Gawron, Artur Potaczek,Tomasz Wardęga (od 58 min. Arkadiusz Janeta), Dawid Fryt (od 80 min. Kamil Szałkowski), Łukasz Behrendt,Jarosław Rachwalski (od 68 min. Adam Kiełtyka), Mariusz Frydryk, Mirosław Pniewski (od 58 min. Wojciech Podolak). W rezerwie byli jeszcze Szymon Kubów i Adam Mużelak.

W środę 20 sierpnia w Jastrzębiu piłkarze "Unii" będą musieli dzielnie walczyć z rezerwami pierwszoligowego GKS-u, a kolejny mecz "u siebie"  "Unia" rozegra w sobotę 23 sierpnia. Na "Srebrnej" podejmować będzie kolejną drużynę z II ligową przeszłością Górnika Pszów. Początek spotkania o godz. 17.00.

 

/Piela/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here