Ambasador USA odwiedził Racibórz

0

W piątek, 22 sierpnia, w magistracie odbyło się spotkanie Victora Ashe z prezydentem Mirosławem Lenkiem oraz wiceprezydentem Ludmiłą Nowacką.

Ambasador USA Victor Ashe zanim przyjechał do Raciborza odwiedził Wrocław. Z kolei po wizycie w Raciborzu odwiedzi inne miasta śląskie, w tym między innymi Jastrzębie Zdrój, Wodzisław Śląski. 

- reklama -

 

Z ambasadorem Victorem Ashe spotkali się prezydent Mirosław Lenk oraz wicepezydent Ludmiła Nowacka

 

Podczas spotkania wyraził uznanie dla Śląska. Zwrócił uwagę, że historia tej ziemi jest niezwykle interesująca.

 

Victor Ashe ambasador USA

 

– Z przyjemnością odwiedzę raciborskie Muzeum, żeby zapoznać się z ofertą kulturalną miasta – mówił Victor Ashe podczas spotkania.

 

Vicor Ashe już od 4 lat jest ambasadorem USA w Polsce. Został nominowany przez prezydenta George’a W. Busha na stanowisko ambasadora USA w Polsce w kwietniu 2004 roku. Do tej pory odwiedził dwukrotnie wszystkie 16 województw Polski i ponad 145 miast oraz miejscowości. Ambasador Ashe jest obecnie najstarszym amerykańskim ambasadorem bilateralnym w Europie.

 

– Każdego miesiąca spędzam dwa albo trzy dni poza Warszawą i zwiedzam rozmaite zakątki Polski. Staram się odwiedzać, jak najwięcej polskich miast – tłumaczył Ashe.

 

Ambasador USA zwrócił uwagę, że wiekszość polskich miast ma ponad 500 – letnią historię, co wyraźnie różni je od miast amerykańskich. Podkreślił jednak, że problemy z którymi borykają się władze polskich miast są często analogicze do tych, które dotykają rządzących w miastach amerykańskich.

 

– Aż 42 polskie miasta mają miasta partnerskie w USA. Ta współpraca umożliwia wymianę doświadczeń – dodał ambasador. 

 

Z Polską – jak mówił ambasador – łączy USA poszanowanie wolności. – Dlatego kiedy obserwujemy rozwój wydarzeń w Gruzji jesteśmy tego samego zdania. Polacy mają w pamieci czasy, kiedy Związek Radziecki naruszał ich wolność. Cieszymy się, że doszło do podpisania umowy w sprawie tarczy – tłumaczył Victor Ashe. 

 

/KJ/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here