Auchan ekologicznie w Dniu Bez Samochodu

Od godziny 10:30 w raciborskim hipermarkecie, odbywały się akcje towarzyszące Dniu Bez Samochodu.

Wchodząc dziś do Auchan nie można było nie natknąć się na grupę uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Raciborzu, którzy mimo kiepskiej pogody, przyjechali do marketu na rowerach. Grupa paradowała ze swoimi rowerami wokół sklepów w galerii. Zaprezentowała jak powinien wyglądać bezpieczny rowerzysta i jego wyposażenie.

- reklama -

 

 

– Na ogół chodzę do szkoły pieszo, bo mieszkam blisko, ale często jeżdżę z rodzicami autem. W takim dniu jak dzisiejszy trzeba zrezygnować z samochodu i wsiąść np. na rower, bo to jest lepsze dla środowiska – tłumaczy uczennica SP nr 1, Karolina Pyszny.

 

 

– Przyjechaliśmy tu na rowerach, żeby pokazać, że są też inne środki transportu, niż samochód. Musimy dbać o naszą Ziemię. Przecież rowerem też się fajnie jeździ – przekonuje Ada Czopek.

 

Do godziny 14:00 była także możliwość oddania krwi. Akcję zorganizowało Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu. Jak mówi Jadwiga Kiszka – Zachęcamy do oddania tego życiodajnego płynu. Jest sporo chętnych, ale nie wszyscy mogą krew oddać. Najpierw na podstawie sondy, sprawdzamy czy ewentualny dawca może rzeczywiście wziąć udział w akcji. To ważne, żeby ludzie mieli świadomość, że mogą innym pomóc, nie tracąc na tym prawie nic – przekonuje.

 

 

 

Przez cały czas trwania imprezy, w głównym holu Auchan, czas umilali wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu. Dali łącznie ponadtrzygodzinny koncert, który przeplatany był konkursami i krótkimi wykładami związanymi z Dniem Bez Samochodu.

 

 

 

Pod koniec imprezy nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Czyste powietrze dla wszystkich". Jury w składzie: Agnieszka Busuleanu, Agnieszka Tomaszek, Aleksander Frydryszek, nagrodziło następujące osoby:

 

 

Kategoria podstawówka:

I miejsce – Aneta Litwińczuk (ZSP Pawłów)
II miesjce – Dżesika Szymańska (SP 13)
III miejsce – Agnieszka Kopczyńska, Karolina Jędrzejewska (MDK).

Wyróżnienie: Karolina Burdzik (ZSP Pawłów), Andrzej Haflara (ZSP Pawłów), Monika Adamczyk, Sandra Białdygę, Nicol Urbaniec (ZSP Wojnowice).

Kategoria gimnazjum:
 
I miejsce – Sandra Haase – Gimnazjum Dwujęzyczne w Raciborzu
II miejsce – Agnieszka Dziki – Gimnazjum Dwujęzyczne w Raciborzu
III miejsce – Agata cichoń – ZSP Pietrowice Wielkie
 
Wyróżnienie: Paweł Wittek – Gimnazjum Dwujęzyczne w Raciborzu 

 

/ab/

- reklama -

4 KOMENTARZE

  1. bylam, widzial, popieram. Moze miejsce niefortunne, ale skoro Auchan placil za benzyne, to niech ma promocje marketu. przeciez wazna jest sama idea akcji, a nie miejsce, gdzie sie ona odbywa

  2. a ja wczoraj bylem na rowerku w auchan. mimo, ze bylo brzydko , to wzielam dzieciaki i pojechalismy rowerami. dzieci byly zachwycone, ze mozna w inny sposob jechac po zwykle zakupy, niz tak jak zawsze- samochodem.

  3. Mylisz się dziecko. Miejsce ma znaczenie. Czy zgodzisz się na koncert satanistytcznej kapeli w kościele nawet jeśl ibędzie to koncert charytatywny? Czy zgodzisz się na imprezę kreującą nowe wzory komunikacji w miejscu, które z definicji konserwuje stare wzory i zarabia na samochodziarzach – przyjadą samochodem więcej im się zmieści do bagażnika. A do poprzedniczki – jeżdzenia rowerem na zakupy można uczyć dzieci każdego dnia, tak jak jeżdzenia do szkoły, instytucji itp.,,… po zakupy jednak wybrałbym się samochodem

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here