Zdaniem prezydenta na Acapulco nie stać Raciborza

Problem niedokończonej budowy basenów na Ostrogu ponownie poruszył radny Robert Myśliwy na sesji, pytając prezydenta o jego pomysł na zagospodarowanie tego terenu. 

- reklama -

Radny, powołując się na donosy prasy, stwierdził że prezydent po nieudanych przetargach obraził się na inwerstorów i nie zamierza ogłaszać więcej przetargów związanych z tym terenem. Wobec tego pytał o plany względem terenu po byłych wyrobiskach na Ostrogu. – Chciałbym dziś zapytać, jaki jest pomysł prezydenta Lenka na zagospodarowanie tego terenu, bo nie wyobrażam sobie, by przez kolejne 15 – 20 lat wyłącznie koszono tam trawę – pytał radny.

 

Radny Robert Myśliwy ponownie poruszył sprawę niedokończonych basenów na Ostrogu

 

Nawiązał również do podziękowań radnego Ludwika Gorczycy prezydentowi na posiedzeniu Komisji Gospodarki Miejskiej za skoszenie trawy na Ostrogu. Zaznaczając, że takie podziękowania uwłaczają godności prezydenta miasta.

 

Wyraźnie zaznaczył – Nie wierzę, że skoszenie trawy i zarybienie byłych wyrobisk to cała prezydencka wizja dotycząca przyszłości tego terenu. Proszę o jakąś jasną deklarację w tej sprawie – apelował radny.

 

Robert Myśliwy przyznał również, że wykpiony przez wszystkich pomysł poprzedniego prezydenta pod roboczą nazwą Acapulco, być może był jednym z najbardziej ambitnych projektów, jakie w ostatnich latach zrodziły się w tym miejscu.

 

Aktualny stan

 

– Oczywiście nie doszacowano kosztów jego realizacji na etapie projektowym. Nie doprowadzono do consensusu politycznego w tej sprawie, by zapewnić projektowi kontynuację w kolejnych latach. Brakowało pomysłu na jego sfinansowanie. Gdyby udało się zrealizować projekt prezydenta Osuchowskiego, nie w 2 lata, ale w 10, to Racibórz mógłby się poszczycić najbardziej atrakcyjnym ośrodkiem tego typu w południowej Polsce. Byłby to świetny wyróżnik miasta na turystycznej mapie kraju. Nie raz na tej sali słyszeliśmy, że Acapulco nie było Pana pomysłem. Rozumiem Pana krytyczne spojrzenie na tę sprawę – tłumaczył Myśliwy.

 

Dodał również, że popełniono przy budowie kurortu analogiczne błędy, jakie popełnia się przy planowaniu budowy autostrad w Polsce. – Planuje się 1000 kilometrów, a następnie dochodzi się do wniosku, że nie ma pieniędzy na całość inwestycji, po czym nie buduje się ani kilometra. Trzeba planować 1000, a budować etapami po 100 przez kilka kadencji – dodał Myśliwy.

 

Zdaniem prezydenta, Raciborza nie stać na tak dużą inwestycję. – Inwestycja kosztowałaby ponad 50 mln zł. Nigdy nas na to nie będzie stać – przyznał prezydent.

 

Zobacz również R. Myśliwy: kto weźmie odpowiedzialność za Ostróg

 

/KJ/

- reklama -

8 KOMENTARZE

  1. a nas nie stać na taką władzę, która twierdzi, że nic nie może zdziałać, nic nie chce zdziałać, nie wie jak działać, albo że nas nie stać. za chwilę okaże się, że stołki władzy są pozajmowane przez nieporadnych ludzi, których jedynym osobistym sukcesem jest dorwanie się do władzy, a sukcesem dla raciborza jest mówienie, że nas nie stać.

  2. naszym sukcesem jest to , ze istniejemy ! tak powiedziala aldona krupa-gawron , corka aktywisty PZPR oswalda krupy ! tak widocznie tez mozna itd itd poprostu jak istniejemy to sukces !

  3. Gratuluję panie Robercie ,strzał w dziesiątkę ,nalezy punktować tych nieudaczników.Raciborza nie stać na budowę akapulko,ale stać na 50 tyś dla Policji,100 tyś dla Pani Kanclerz,100 tyś dla Boorowika,50 tyś dla Powiatu na wsparcie,i setki tysięcy na inne potrzeby kolegów,np.300 tyś dla Trawińskiego to daje przy niedokładnym liczeniu mniej więcej 300 tyśięcy ,mozna wybudować za to niezłą budowlę nie tylko wyremontować czy zagospodarować acapulko.Co Roku Panie Lenk te wyliczone pieniądze to za cztery lata pańskiej nieudolnej działalnosci nazbierałoby się 1.200 tys zł a to ma pan sukces murowany na ostrogu .Przynajmniej by Pan coś pozostawił po sobie a tak zostanie po Panu Panie Lenk ZERO a moze zostanie jeszcze pustka w kasie miasta,no i moze starczy Panu na podniesienie sobie wypłaty.Zyczę sukcesu

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here