Ciągle trwa remont drogi 919 łączącej powiat raciborski z A4

1

Sposób w jaki firma przeprowadza remont tej drogi, zdaniem Adriana Plury – radnego powiatu, przypomina zburzenie domu, następnie mieszkanie w szałasie a potem budowanie od nowa.

Radny Adrian Plura na październikowej sesji Rady Powiatu poruszył sprawę remontu drogi wojewódzkiej nr 919 łączącej powiat raciborski z A4 oraz z Gliwicami. – Sposób w jaki ta firma przeprowadza remont budzi niepokój. W sierpniu zdarto asfalt, a droga do tej pory nie jest gotowa – oburzał się radny.

- reklama -

 

Radny powiatowy Adrian Plura pytał, kiedy zakończy się remont drogi wojewódzkiej nr 919

 

Starosta  stwierdził, że wykonawca już jest po terminie i teraz najważniejsze jest żeby tę drogę skończył. Przyznał, że zgodnie z prawem wykonawca poniesie tego konsekwencje, jednak trzeba się uzbroić w cierpliwość, aż zakończy prace. – Modlę się żeby już ten asfalt położyli – dodał starosta. Jako przyczyny opóźnienia podał, iż firma musiała czekać, aż Zarząd Dróg Wojewódzkich ustali recepturę asfaltu.

 

Wykonawcą jest konsorcjum firm: „DROGBUD” Podkarpacki Holding Budowy Dróg Sp. z o.o. oraz Śląskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „DROGBUD” Sp. z o.o. z Siewierza. Koszt remontu nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 919 na odcinku Jankowice – Rudy wynosi 2.219.064,03 zł. Zaś remont nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 919 na odcinku Babice – Nędza – 2.286.559,73 zł. Prace planowo miały się zakończyć 30 września.

 

/KJ/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. „Modlę się żeby już ten asfalt położyli – dodał starosta.” !!! Kierowcy, módlmy się ze Starostą. Może coś z tego wyniknie. Pogonić wykonawcę , a nie do kruchty!!! Żenujące są wysiłki włodarza powiatu .

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here